Окупанти знищили архівні документи СБУ про радянські репресії проти українців

Новини

Окупанти знищили архівні документи СБУ про радянські репресії проти українців

Вчора

25 березня російські окупанти знищили архівний відділ Служби безпеки України на Чернігівщині. У ньому зберігалися документи про репресії проти українців в часи СРСР.

Про це повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денісова, пише ZAXID.NET.

За словами омбудсменки, у підрозділі СБУ в Чернігові зберігалося багато документальних матеріалів. У Чернігові було розсекречено майже півмільйона документів, які уклали у 13 тисяч справ. Робота над цим тривала впродовж 3 років.

«Так само, як колись СРСР всіма можливими способами придушувала дисидентський рух та переслідувала українців за надуманими мотивами, використовуючи ВУНК, НКВС, КДБ. Ці служби засекречували мільйони злочинів проти українців – наших предків розкуркулювали, репресій зазнавали науковці, письменники, педагоги, студенти, лікарі. На жаль, частина українців уже ніколи не зможе дізнатися правду про своїх родичів, які були репресовані радянським режимом», – повідомила Людмила Денісова.

Нагадаємо, документи про діяльність радянських каральних спецслужб дозволив розсекретити Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Також росіяни вилучають та знищують українську літературу та підручники історії в тих регіонах України, які перебувають в їхній тимчасовій окупації. Насамперед знищують літературу про українські визвольні змагання, підручники з історії, а також книжки про новітню історію України – Революцію Гідності, Євромайдан, АТО.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни