Офіс генпрокурора розпочав розслідування викрадень Червоним Хрестом Білорусі дітей – Новини України

Офіс генпрокурора розпочав розслідування викрадень Червоним Хрестом Білорусі дітей - Новини України

Фото: twitter.com/AndriyKostinUa

Офіс генпрокурора розпочав розслідування фактів участі білоруського Червоного Хреста у незаконній депортації українських дітей з окупованих територій нашої країни. Про це пише генпрокурор Андрій Костін у Twitter.

– Участь білоруського Червоного Хреста у примусовій депортації українських дітей із окупованих РФ територій до Білорусі є співучастью у скоєнні міжнародного злочину. Ця організація грубо порушує норми Женевських конвенцій, а також основні засади Руху Червоного Хреста. Ми сподіваємося, що МКЧХ розгляне це порушення доброчесності та вживе відповідних заходів. Зі свого боку, ми розпочали розслідування, щоб забезпечити відповідальність за кожен випадок насильницького переміщення та/або депортації українських дітей, – зазначив він.

Раніше білоруський Червоний Хрест повідомив, що у країні перебувають понад 700 дітей з України. При цьому білоруська опозиція говорила, що до Білорусі депортували понад 2 тисячі українських дітей. За їхніми даними, Лукашенко особисто підписує документи, пов’язані із скоєнням військового злочину. 19 липня голова КК Білорусі Дмитро Шевцов в ефірі білоруського держтелебачення зізнався, що Червоний Хрест країни “вивозить і вивозитиме” дітей із окупованих територій України.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни