Однорічній дитині вперше в Україні пересадили шкіру від посмертного донора

Унікальну операцію провели у дитячій лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Тема опіків нині одна з пріоритетних для України, кажуть у МОЗ. 06 Квітня, 2023, 09:32 Україна Переглядів: 155 Однорічний Андрійко – перший пацієнт, якому пересадили шкіру від посмертного донора Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Андрійко дістав опіки 25% шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки. Його мама відволіклась аби приготувати синочкові кашу. За мить почула крик, який не забуде ніколи. Малюк потягнув чайник за дріт і перелив на себе кип’яток. Дитя одразу доправили в опіковий блок нашої лікарні. В реанімації команда анестезіологів під керівництвом Джеремі Безніско всю ніч намагалася стабілізувати стан однорічної дитини. І лікарям це вдалося. Однак, шкіра хлопчика місцями була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно, повідомляють “Вікна” з посиланням на Перше медичне об’єднання Львова.

Опікові хірурги вирішують застосувати до лікування Андрійка революційний для України підхід — пересадити малюкові шкіру від посмертного донора, як це десятиліттями роблять в розвинених країнах. До цього кроку в Першому медоб’єднанні Львова готувалися кілька років. На базі одного із найбільших опікових центрів створили перший в західних регіонах України Банк шкіри. Це стало можливим в тому числі завдяки минулорічним змінам до закону про трансплантацію.

Однорічний Андрійко став першим малюком, чиє лікування вдалося розпочати із застосуванням донорської шкіри. І це спрацювало. Знявши верхні, уражені фрагменти тканини, опікові хірурги Леся Стрілка та Галина Саян закрили рани донорською шкірою. Вона не здатна прижитися і може перебувати на тілі пацієнта до кількох тижнів. Мета такої пересадки — захистити обпечені ділянки та створити максимально природні, необхідні для якнайшвидшого загоєння ран умови. І вже за кілька тижнів після цього Андрійко був готовий до наступного кроку — аутотрансплантації — закриття рани вже власною шкірою.

Створення Банків шкіри зараз актуальне як ніколи. Адже, опіки — одна із найчастіших причин травматизації військових та цивільних під час війни. Багатьох поранених доправляють саме до Львова.

Застосування донорської шкіри дає змогу закрити глибокі дефекти, найкращим чином підготувати рани до подальших операцій та значно пришвидшити процес одужання. І важливо, що відтепер завдяки трансплантації донорської шкіри наші медики можуть рятувати життя не лише дорослих пацієнтів з опіками, а й дітей з усієї України.

“Донорська шкіра має низку переваг порівняно із синтетичними замінниками і сприяє підготовці рани до закриття власною шкірою. У США, наприклад, застосовують донорську шкіру для лікування вже близько 40 років з 1984-го. Але, на жаль, раніше ця технологія не була доступною в Україні”, — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров‘я України.

Однорічний Андрійко — перший пацієнт, якому пересадили шкіру від посмертного донора, вже вдома. До своїх лікарів повертається лише на перев’язки. Далі — реабілітація. Найголовніше домашнє завдання для батьків на сьогодні — проводити вправи із Андрійком, щоб сповільнити ріст рубців.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни