Одеський коледж заперечив, що звільнив 82-річну викладачку через вік – вона не може читати лекції українською – Новини України

Одеський коледж заперечив, що звільнив 82-річну викладачку через вік - вона не може читати лекції українською - Новини України

Одеський театрально-художній коледж заперечив, що звільнив 82-річну викладачку музики та історії мистецтв через вік, як про це повідомила її онука Ксенія Проконова. У коледжі стверджують, що викладачка сама написала заяву на звільнення, оскільки не може виконувати посадові обов’язки, у тому числі які стосуються мовного закону. Коментар закладу опублікувало видання “УП. Життя”.

– На превеликий жаль, викладачка не справлялася зі своєю роботою, ми мали неодноразові скарги на неї від студентів, і мали з нею не одну бесіду, давали шанс виправити свою роботу…Викладати українською, як це потрібно, вона на сьогодні не може. В коледжі освітній процес ведеться українською, і ми ставимось до цього дуже серйозно. До того ж таке порушення є ще й просто глибоко неетичним стосовно студентів, багато з яких є переселенцями, хтось навіть зараз знаходиться на тимчасово окупованих територіях, мають реальну травму від російської агресії в Україні, і їм просто боляче чути російську мову, – заявили у навчальному закладі.

Також у коледжі стверджують, що викладачка показувала студентам програми з російського каналу “Культура”, тоді як заклади освіти отримали рекомендації відмовитися від джерел країни-агресора в освітньому процесі.

Онука викладачки Ксенія Проконова стверджує, що її бабусю примусили написати заяву на звільнення. Проблеми начебто почалися ще у 2015-му році, коли викладачку намагалися звільнити через вік і взяти на її місце іншого співробітника. Проконова каже, що лекції її бабуся намагається проводити українською, але коли хвилюється або поспішає, може перейти на російську. Утім, за словами онуки, викладачка визнає, що порушила закон і готова піти на мовні курси та займатися з репетитором. Наразі вона проводить приватні заняття вдома.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни