Очисні “Карпатнафтохіму” можуть передати місту

Завдання — зробити Калуш незалежним від “Карпатнафтохіму”, — повідомила в ефірі телерадіокомпанії “3 студія” голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук. 11 Квітня, 2024, 18:00 Калуш Переглядів: 890 Жодних катастроф в області не може бути, цього ніхто не допустить, — запевнила посадовиця Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Зокрема, посадовиця прокоментувала можливість техногенної катастрофи у Калуші, пов’язаної з ТОВ “Карпатнафтохім”, інформують “Вікна”.

За словами Світлани Онищук, це важливе питання, а ситуація з ТОВ “Карпатнафтохім” перебуває під контролем.

“Ми постійно проводили комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, реагували на всі виклики. Очисні Калуша залежать від “Карпатнафтохіму”, а він є приватним підприємством. І сьогодні завдання чиновників — не просто бити на сполох, а робити, щоб місто було автономне, незалежне від підприємства. Це спільна робота, обласної влади і міста», — сказала голова обласної військової адміністрації.

Також Світлана Онищук відзначила, що відповідні служби на підприємстві працюють, електропостачання забезпечене і це дає можливість роботи очисних споруд. Жодних катастроф в області не може бути, цього ніхто не допустить, — запевнила посадовиця.

Як ішлося 14 березня на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, у разі, якщо ситуація буде критичною, ТОВ “Карпатнафтохім” може передати очисні споруди в оперативне управління Калуській громаді. І це буде тяжким тягарем для міського бюджету.

Нагадаємо, з початком повномасштабної війни ТОВ «Карпатнафтохім» зупинив виробничу діяльність через колапс логістики, зокрема, припинилося постачання сировини. Працювали й поки що працюють лише допоміжні цехи, зокрема, очищення стоків, води і каналізації, адже підприємство забезпечує централізоване водопостачання частини Калуша. Виробництво фактично працює в режимі критичної інфраструктури і підтримує умови зберігання залишків сировини та продукції.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни