Очільника Одеси Труханова взяли під варту

4 травня 2023 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання прокурора САП про зміну запобіжного заходу одному з обвинувачених у справі одеського «Краяну» — міському голові Одеси Геннадію Труханову. 04 Травня, 2023, 17:13 Україна Переглядів: 541 За два роки у справі призначили близько 35 судових засідань, але пройти навіть підготовче засідання так і не змогли Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Зважаючи на те, що обвинувачений не вніс 30,866 млн гривень застави, визначеної судом, прокурор звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою з альтернативою внесення застави, повідомила Спеціальна антикорупційна прокуратура.

ВАКС, заслухавши доводи сторін, частково задовольнив клопотання та застосував до обвинуваченого Геннадія Труханова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 13,420 млн гривень застави.

На виконання рішення суду обвинуваченого взято під варту в залі суду.

Нагадаємо, Одеський міський голова та інші особи обвинувачуються у заволодінні коштами бюджету у сумі понад 92 млн гривень внаслідок реалізації схеми придбання у комунальну власність приміщення адміністративного корпусу колишнього заводу «Краян» за вдвічі завищеною ціною, інформує “Укрінформ”.

За даними НАБУ, у 2016 році Одеський міський голова Труханов спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 92 млн гривень.

Детективи НАБУ та прокурори САП у грудні 2016 року ініціювали накладання арешту на ці кошти, які були перераховані на рахунок ТОВ компанії «Девелопмент Еліт». 24 січня 2020 року Труханову зі спільниками повідомили про підозру.

Загалом у справі заводу «Краян» НАБУ та САП притягнули до відповідальності 12 осіб, стосовно восьми із яких справа слухається у ВАКС. Стосовно однієї з учасниць схеми справу було закрито у зв’язку зі її смертю.

У жовтні 2018 року до Малиновського районного суду міста Одеси було скеровано обвинувальний акт стосовно восьми осіб — виконавців схеми, з-поміж них — Геннадій Труханов. Врешті-решт суд виправдав всіх фігурантів цієї справи.

У лютому 2021 року Апеляційна палата ВАКС скасувала виправдальний вирок Малиновського суду Одеси, але у ВАКС так і не змогли почати розгляд справи. За інформацією Центру протидії корупції, за два роки у справі призначили близько 35 судових засідань, але пройти навіть підготовче засідання так і не змогли.

25 квітня 2023 року Вищий антикорупційний суд все ж таки провів засідання та змінив запобіжний захід Одеському міському голові Геннадію Труханову з особистого зобов’язання на заставу у 30 млн 866 тис. гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни