Обезголовлюють чоловіків і жінок: нові звірства солдатів РФСюжет

Обезголовлюють чоловіків і жінок: нові звірства солдатів РФСюжет

Фото: ГУР Минобороны Украины Ілюстративне фото

У соцмережах поширили два відео страти окупантами українських військовослужбовців: відрізали голову ще живим полоненим.

Російські солдати не перестають чинити звірства як щодо мирного населення України, так і щодо наших захисників. Увечері 11 квітня у соцмережах активно почали поширюватися відео, на якому окупанти відрізали голову, ймовірно, українському військовому.

Першим оприлюднив запис лідер російського екстремістського руху Чоловіча держава Владислав Позняков. Він активно просуває до Росії ідеї расизму, патріархату і нібито “націоналізму”.

Вранці 12 квітня журналісти американського телеканалу повідомили, що мають ще один відеоматеріал відрізання голів та частин тіла українським військовополоненим.

Зазначимо, Корреспондент.net не публікує відео зі стратою військовослужбовців ЗСУ з етичних міркувань.

Перше відео

На першому записі, який триває півтори хвилини, можна побачити, як люди у військовій формі з білими стрічками – знак російських солдатів в Україні, відрізають голову живій людині, яка має форму зі знаками розпізнавання ЗСУ.

Обличчя катів на відео закриті масками. Ще один російський військовий, який веде переговори по рації, віддає вказівки іншому, щоб той активніше відрізав голову і заявляє: “Ти що ніколи голови не різав?”.

На відео окупанти продемонстрували бронежилет, а на формі страченого також видно жовту стрічку – знак відмінності, який використовують Збройні сили України.

Обезголовлюють чоловіків і жінок: нові звірства солдатів РФСюжет

 кадр з відео  

На записі чітко видно яскраво зелену траву та листя, це може свідчити про те, що відео було знято у період весна-літо 2022 року.

Друге відео

Телеканал CNN заявляє, що є два відео страти живих українських військовослужбовців російськими окупантами. І вони нібито поширюються у соцмережах ще з минулого тижня.

“Схоже, що ці відео знято під час різних подій. Одна з них могла бути знята зовсім недавно, тоді як інше – судячи з кількості листя на землі – схоже, було знято влітку”, – вважають американські журналісти.

Обезголовлюють чоловіків і жінок: нові звірства солдатів РФСюжет

 кадр з відео  

Телеканал стверджує, що одне з відео було знято 8 квітня найманцями із ПВК Вагнер. Вони зняли обезголовлені тіла двох бійців ЗСУ, які лежали на землі поряд із знищеною військовою машиною.

На іншому відео чути голос, який, швидше за все, спотворений: “Бронетранспортер підірвався на міні”. Очевидно, маючи на увазі тіло на землі, голос, сміючись, продовжує: “Вони їх убили. Хтось підійшов до них. Підійшли до них і відрізали їм голови”.

Загиблим українським військовослужбовцям, схоже, також відрубали руки. Як стверджують російські соцмережі, відео було знято поблизу Бахмута.

Хто міг бути вбивцею

До жорстокої страти українського військового (на першому відео), можливо, має відношення російський окупант Єгор Гузенко (позивний Тринадцятий), вважає український блогер та журналіст Денис Казанський.

Обезголовлюють чоловіків і жінок: нові звірства солдатів РФСюжет

 скрін соцмереж Гузенко  

“У всякому разі, він на це активно натякає і раніше регулярно закликав до подібних розправ. Усіх їх важливо зараз запам’ятовувати. Путін старий, він у будь-якому разі скоро помре. А Єгор Гузенко молодий. Він переживе Путіна”, – написав Казанський у своєму Telegrаm-каналі.

“Гвалтували, обезголовлювали чоловіків і жінок”

У російських окупантів одним із “популярних” видів страт є відрізання голів. Нелюди у такий спосіб стратили українських військових незалежно від статі, стверджує Telegram-канал InformNapalm.

У спільноті нагадали, що тортури та жорстокі вбивства росіяни практикують в Україні ще з 2014 року. За їх даними, до цього зазвичай вдавалися “кадирівці”.

“Ми отримували усні свідчення, що російські військові (в основному “кадирівці”, але не лише) практикували відрізання голів полоненим українцям, не лише військовим, а й цивільним, яких вони до цього грабували та катували. Голови відрізали не лише чоловікам, а й жінкам, яких перед цим ґвалтували”, – йдеться у повідомленні.

У співтоваристві розповіли про таку ситуацію, що сталася у селищі Новосвітлівка Луганської області у 2014 році. Місцеві жителі тоді повідомили, що “кадирівці” зґвалтували та жорстоко вбили кількох медпрацівниць місцевої лікарні.

“Одна з жінок, якій вдалося втекти і бачити все на власні очі, невдовзі померла, кажуть, що “від емоційного вигоряння та психологічного шоку”, – пишуть в InformNapalm.

Також того ж року один із українських офіцерів розповів, що він бачив в оптичний приціл, як росіяни відрізали голови полоненим.

Як зазначають у InformNapalm, практика вбивств із тортурами збільшилася після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. При цьому російські солдати записують вбивства на відео не лише для залякування українців, а скоріше для “внутрішнього використання”.

“Російські командири підрозділів ЗС РФ і неформальних російських бандформувань віддають накази своїм підлеглим, щоб ті відрізали голови чи катували, а самі знімають все на телефон, як доказ та елемент “зв’язування кров’ю та злочином”, щоб підлеглі розуміли, що шляху назад для них уже немає. Після такого “хрещення кров’ю” ймовірність, що бойовик втече і здасться в полон, значно зменшується, тому що є компромат. Тобто це контент не для нас і не для Заходу, а для внутрішньої аудиторії”, – кажуть у спільноті.

У InformNapalm припускають, що ці відео можуть потрапляти в мережу у тому випадку, якщо співучасник злочину втік або зрадив, а також тоді, коли відеозапис знаходять у телефоні вже ліквідованого командира.

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни