Новостворена Рада Україна-НАТО збереться через обстріли Одеси – Новини України

Новостворена Рада Україна-НАТО збереться через обстріли Одеси - Новини України

Фото: nato.int

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг погодився на запит Володимира Зеленського скликати Раду Україна-НАТО через ситуацію у Чорному морі. Про це 23 липня повідомила “Європейська правда” з посиланням на німецьке інформаційне агентство dpa.

Речниця НАТО Оана Лунгеску розповіла, що зустріч відбудеться у середу, 26 липня, на рівні послів з метою “консультацій щодо останніх подій та обговорення транспортування українського збіжжя через Чорне море”.

Увечері 22 липня президент України Володимир Зеленський розповів під час свого традиційного звернення, що під час телефонної розмови з Єнсом Столтенбергом попросив скликати Раду Україна-НАТО через агресію Росії у Чорному морі.

Це буде друге засідання Ради Україна-НАТО. Інавгураційне засідання за участі президента Зеленського та лідерів країн НАТО пройшло 12 липня під час саміту НАТО у Вільнюсі. Рада Україна – НАТО замінила собою Комісію Україна – НАТО задля зміцнення політичних зв’язків країни та Північноатлантичного альянсу.

17 липня Росія оголосила про вихід з Чорноморської зернової ініціативи. Після того Одеська область щоночі зазнає ракетних ударів, спрямованих у тому числі проти портової інфраструктури для експорту і місць зберігання зерна. Внаслідок російських ракетних атак страждає історичний центр Одеси, який включили до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у січні 2023 року.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни