Новий український безпілотник SpyGun відправили на фронт – Новини України

Новий український безпілотник SpyGun відправили на фронт - Новини України

Фото: facebook.com/y.golyk

Новий український безпілотник SpyGun передали для тестування у зону бойових дій. Про це 8 серпня повідомило Головне управління розвідки МО України.

– Після тилових випробувань новий український БПЛА SpyGun передали для тестування у зону бойових дій. Безпілотник SpyGun призначений для глибинної розвідки, але за необхідності його можна використовувати і для коригування вогню, — йдеться у Telegram-каналі ГУР

БПЛА створили українські інженери й проектувальники за ініціативи підприємця Юрія Голика та тенісиста Сергія Стаховського. Завдяки сучасній системі радіокерування з високим рівнем захисту від перешкод РЕБ він здатен працювати на дальності до 50 км.

Безпілотник SpyGun обладнаний системою автоматичного повернення до точки зльоту, а високі аеродинамічні характеристики дозволяють планерувати обраним маршрутом з вимкненими двигуном, економлячи заряд акумулятора. Комплекс складається з двох БПЛА та наземної станції управління. Запис фото та відео здійснюється на бортовий носій.

– БПЛА SpyGun відносно недорогий та швидкий у виробництві з простим дизайном корпусу, що надає «Шпигуну» непомітності в небі під час роботи, – зазначили в ГУР МО України.

Час польоту без посадки ― 120-160 хв.

📌 Максимальна висота польоту ― 1500 м.

📌 Робоча висота ― 500-600 м.

📌 Швидкість ― 90 км/год.

📌 Камери ― курсова онлайн та GoPro.

Шість днів тому Юрій Голик повідомив у своєму фейсбуці, що глибинний розвідник SpyGun «Шпигун» після кількох випробувань у тилу відправляють на тестування у зону бойових дій. При необхідності він може здійснювати й коригування, маючи камеру з 30-м зумом. Безпілотник з розмахом крила 1,65 м має майже прозорий корпус у небі. Політ може здійснюватися як в автоматичному, так і в керованому режимах. Запис фото і відео фіксації здійснюються на знімний бортовий носій. 

25 липня український БПЛА Sirko запустили у серійне виробництво. 26 липня ЗСУ отримали 1700 безпілотників для контрнаступу у рамках програми “Армія дронів”.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни