Нові правила виїзду за кордон для митців: Мінкульт назвав ключові зміни – Новини Галича

Для виїзду за кордон діячі культури повинні будуть підтверджувати наявність військового обліку у своїй організації, як і контракти, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону, пише УНН.

“Ми підготували зміни до порядку виїзду артистів, митців, журналістів, де є два чи три ключових моментів”, – сказав Ткаченко.

За словами міністра, ця категорія громадян має подавати підтвердження, що в їхніх організаціях ведеться військовий облік, а також надати контракти, які підтверджують мету виїзду.

“По-перше, всі ці люди мають подати підтвердження своїх організацій, що в цих організаціях ведеться військовий облік,.. по-друге, мають бути надані контракти стосовно того, для чого вони, власне, виїжджають, якщо це промоція української культури чи збір коштів, вони мають надавати відповідно звіти про те, що вони зробили, якзо це дипломатичні якісь… візити, також має бути надано звіт, і такий виїзд не може тривати більше 60 днів”, – розповів міністр.

Нагадаємо, що після історії з виїздом коміка у Мінкульті вказали, що “з метою запобігання подібним наступним ситуаціям, разом з правоохоронними органами буде ініціювати посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку”.

Міністерство повідомило, що на затвердження уряду подано більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку.

  • Згодом Мінкульт заявив про велику кількість звернень від артистів залишити можливість виїзду за кордон.

    Читайте також: Джеффрі заспівав українською: TVORCHI оновили трек на “Євробачення-2023”

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни