Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли, чи надходитимуть повістки через «Дію»

В Україні вже 323-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили щонайменше до 19 лютого 2023 року.

Разом з тим Кабінет міністрів під час засідання 30 грудня затвердив новий порядок військового обліку чоловіків. Відповідна постанова опублікована 3 січня на сайті Кабміну під №1487. 

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.

Отож, обліку підлягають:

  • призовники (на підставі посвідчення про приписку до призовної дільниці);
  • військовозобов’язані (на підставі військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного);
  • резервісти (на підставі військового квитка).

Відповідно до нових правил, військовий облік українців відбуватиметься через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Реєстр наповнюють уповноважені особи у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), а також у відповідних управліннях та підрозділах Служби безпеки України та служби зовнішньої розвідки.

Відтепер військовий облік поділятиметься на загальний та спеціальний. На загальному перебуватимуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні. Водночас спеціальному обліку підлягатимуть ті, хто отримав бронь.

Разом з тим військовозобовʼязані можуть передавати про себе дані військкоматам через «Дію». Серед іншого, вони зможуть передавати дані щодо зміни місця проживання. Поки що невідомо, коли запрацює процедура військового обліку в «Дії».

У випадку зміни місця проживання також можна звернутися безпосередньо до центрів комплектування.

  читайте також: Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Зазначимо, що новий порядок узяття на військовий облік не передбачає, що повістки надходитимуть через «Дію», пояснюють у  Міністерстві цифрової трансфорцмації України.

«Ні ця постанова (новий порядок узяття на військовий облік — ред.), ні будь-яка інша не передбачає надходження повісток через «Дію». У нашому плані роботи поки немає таких завдань.

Ще багато моментів потрібно доопрацювати разом з Міністерством оборони України.

Більшість державних сервісів та послуг майже завжди передбачають можливість їх запровадження онлайн в «Дії».

Війна показала, що доступність цифрових сервісів для громадян — одне пріоритетних рішень», — коментує The Village Україна керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.

Додамо, що під час загальної мобілізації призов на військову службу відбувається шляхом вручення повісток. Так, після отримання повісток мають з’явитися з документами у військкомат.

Крім цього, повістки можуть вручати посадові особи територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, роботи, а також на вулиці чи на блокпостах.

Як розповіли в ЗСУ, законом не заборонено вручення повістки в будь-якому місці після встановлення особи. При цьому вручена повістка ще не означає, що людину обов’язково призвуть.

Водночас за неявку передбачено адміністративне та навіть кримінальне покарання. Однак, є низка причин, які є поважними для неявки у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки під час мобілізації.

Правозахисники назвали такі причини:

  • хвороба;
  • стихійне лихо;
  • смерть рідної людини;
  • інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.

Неявка призовника без поважної причини у будь-якому випадку спричинить покарання.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни