Німеччина передасть Україні дві системи MARS та чотири гаубиці PzH 2000 – Новини України

Німеччина передасть Україні дві системи MARS та чотири гаубиці PzH 2000 - Новини України

Фото: ГЛІБ ГАРАНИЧ/REUTERS

Україна отримає від німецької сторони чергову військову допомогу, до якої увійдуть ракетні системи залпового вогню MARS та гаубиці PzH 2000. Про це заявив президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на брифінгу у Києві.

– Я сьогодні пообіцяв пану президенту (Зеленському – ред.), що скоро будуть передані дві системи MARS і також будуть чотири наші гаубиці PzH 2000. Протягом наступних днів вони будуть передані Україні, – заявив Штайнмаєр.

За його словами, Україна також отримає обіцяні Німеччиною чотири системи ППО IRIS-T. Одну з них наші захисники вже отримали.

У ході брифінгу Штайнмаєр також розповів про свій візит на Чернігівщину. Лідер Німеччини повідомив, що Корюківка на Чернігівщині стане і німецький Вальдкірхен стануть містами-побратимами.

– Ми були у підвалі. Я захоплений мужністю цих людей. Вони голими руками зупиняли російські танки та змусили їх повернути назад. Я можуть підтвердити обіцянку, що Корюківка налагодить побратимські відносини з містом Вальдкірхен на південному заході Німеччини. Це дає сигнал Москві, що їй не вдасться поділити наші народи, – наголосив він.

Також президент Німеччини підтримав позицію українського колеги щодо перемир’я з Росією. За його словами, “мир” між країнами, який закликає укласти російський лідер Володимир Путін, призведе до нової війни.

– Багато хто потребує припинення війни, перемир’я, а ви сказали, пане президенте (Зеленський – ред.), що Україна хоче досягти справедливого світу. “Я поділяю вашу думку, істинного світу не буде без справедливості і несправедливий світ, який може укласти Путін, може викликати лише нову війну”, – сказав політик.

Штайнмаєр також запевнив українців, що Німеччина засуджує ескалацію в Україні, оголошену в РФ часткову мобілізацію та анексію українських територій.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни