Нідерланди погодилися створити Реєстр збитків, завданих Україні росіянами – Новини України

Нідерланди погодилися створити Реєстр збитків, завданих Україні росіянами - Новини України

Фото: Пресс-служба Министертва юстиции Украины

Уряд Нідерландів офіційно дав згоду на пропозицію України щодо створення міжнародної організації. Йдеться про Реєстр збитків, завданих Україні російською агресією, який розміщуватиметься в Гаазі. Про це повідомила у своєму Фейсбуці заступник міністра юстиції Ірина Мудра.

– Реєстр стане першим компонентом всеосяжного репараційного механізму, який передбачає створення компенсаційної комісії, яка розглядатиме індивідуальні заяви від громадян, компаній та держави щодо компенсації завданих Росією збитків. Також має бути створено Компенсаційний фонд, який накопичуватиме кошти для виплат, зокрема за рахунок конфіскованих російських активів, – заявила чиновниця.

Також Ірина Мудра повідомила, що допомогу у створенні реєстру та роботі з впровадження Компенсаційного механізму запропонувала і Рада Європи.

– Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Буріч вже акцентувала увагу на тому, що Рада Європи має великий досвід створення реєстрів, зокрема у світлі практики Європейського суду з прав людини та процесу нагляду за її рішеннями. Тому, можливо, Рада Європи теж активно співпрацюватиме з нами у питаннях компенсацій, – наголосила заступник міністра.

Як зазначила Мудра, рішення Нідерландів стало черговим досягненням української команди на міжнародній арені. Чиновниця подякувала всім, хто приєднався до розробки цього механізму та партнерам, які підтримали ініціативу України.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни