Невідомі залякують українські посольства за кордоном: надіслали пакунки з очима тварин – Новини України

Невідомі залякують українські посольства за кордоном: надіслали пакунки з очима тварин - Новини України

Фото: mfa.gov.ua

Після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки. Як повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ, у пакунках знаходилися очі тварин.

Самі пакунки були просякнуті рідиною характерного кольору та мали відповідний запах. Наразі МЗС вивчає сенс послання.

Вхід до помешкання посла в Ватикані зазнав вандалізму, посольство в Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося. Посольство в США отримало лист з ксерокопією критичної статті про Україну, але, як і більшість інших конвертів, цей лист синхронно з іншими надійшов із території однієї європейської країни. 

– Маємо підстави вважати, що відбувається добре спланована кампанія терору та залякування посольств і консульств України. Не маючи змоги зупинити Україну на дипломатичному фронті, нас намагаються залякати. Однак можу одразу сказати, що ці спроби марні. Ми й надалі ефективно працюватимемо на перемогу України, – наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За даними МЗС, українські дипломати і надалі будуть успішно працювати над зміцненням обороноздатності України та забезпеченням українців необхідним енергетичним обладнанням для проходження зими.

Українська сторона взаємодіє із правоохоронцями іноземних країн задля розслідування всіх випадків погроз, встановлення причетних осіб та притягнення їх до відповідальності.

За дорученням Дмитра Кулеби всі українські посольства та консульства переведені в режим посилених заходів безпеки.

Що за теракт в Іспанії

20 листопада у посольстві України в Іспанії на ім’я посла Сергія Погорельцева надійшла поштова посилка без зворотної адреси, у якої була виявлена вибухівка. Влада Іспанії пообіцяла провести ретельне розслідування того, що сталося.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни