“Невакцинованим я би не давав державного лікування” — директор міської лікарні Івано-Франківська

Кілька днів поспіль на Івано-Франківщині фіксуються рекордні темпи приросту захворювання на коронавірус. Зокрема, лише за 19 січня в регіоні зареєстровано 2777 випадків за добу, що є рекордом за весь час пандемії.

24 Січня,
2022,
11:30
Прикарпаття

Переглядів: 808


Тарас Масляк розповів, що хворих підключених до апарату ШВЛ, в лікарні немає.

Міністр Віктор Ляшко зазначив, що гостра негативна динаміка також спостерігається у Чернівецькій, Львівській та Тернопільській областях, але «найбільш ускладнена епідситуація в Івано-Франківській області».

Однією з лікарень, визначених для боротьби з Covid-19, є Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня. В інтерв’ю “Главкому” її директор Тарас Масляк назвав головну причину нинішнього спалаху інфекції у західноукраїнських областях, розповів про симптоми, складність протікання хвороби цієї зими і назвав штам вірусу, який циркулює в регіоні.

За його словами, мабуть, Івано-Франківська область, як і вся Західна Україна, активніше святкували Новий рік і Різдво:

“Я вважаю, що це (розповсюдження хвороби) сталося через родинне зближення одне з одним: люди ходили в гості, колядували багато. Було багато контактів, все воно і призвело до спалаху. Це життя”.

У лікарні розгорнуто 200 “ковідних” ліжок, а зараз є 112 хворих на Covid-19. Зараз пацієнти значно легше переносять хворобу, ніж раніше, коли циркулював інший штам. В основному ураженими є верхні дихальні шляхи, спостерігається першіння в горлі, температура висока тримається один чи два дні у тих, які не мають супутніх захворювань, легеневих патологій. Також керівник відзначив значно меншу кількість важких хворих.

На сьогодні підключених до апарату штучної вентиляції легень немає. Більшість хворих у стаціонарі мають середню тяжкість перебігу коронавірусної хвороби. Важка форма у тих, хто має цукровий діабет, легеневі захворювання, або в тих, хто запустив коронавірус, не лікував вчасно.

Після новорічних і релігійних свят звертаються здебільшого молоді люди до 45 років. Раніше зверталися здебільшого люди похилого віку, які не вакциновані.

Загало у лікарню поступають 80% невакцинованих.

Того, що виділяє держава і уряд для «ковідних» пацієнтів, достатньо, зазначив Тарас Масляк. 

“Моя думка така: невакцинованим я би не давав державного лікування”, — додав директор Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни