Нетаньягу закликав хасидів утриматися від паломництва в Умані – Новини України

Нетаньягу закликав хасидів утриматися від паломництва в Умані - Новини України

Фото: Ohad Zwigenberg/Pool via REUTERS

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу закликав хасидів утриматися від традиційного паломництва в Умані під час свята Рош га-Шана. Про це він сказав на засіданні уряду, повідомило 10 вересня видання The Times of Israel.

– Громадяни Ізраїлю, які їдуть в Україну, мають відповідати за свої поїздки. Бог не завжди захищав нас, ні на європейській, ні на українській землі, – заявив Нетаньягу на засіданні Кабінету міністрів.

Беньямін Нетаньягу зазначив, що під час нещодавньої телефонної розмови президент України Володимир Зеленський наголосив, що Умань не може захистити великий наплив туристів.

Проте уряд Ізраїлю виділить чотири мільйони шекелів на допомогу паломникам. Міністр у справах Єрусалиму та єврейської спадщини Меїр Поруш пояснив це тим, що Ізраїль бере на себе відповідальність за своїх громадян і ті, хто все одно зважиться на паломництво, отримають допомогу від держави.

7 вересня президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу провели першу за десять місяців телефонну розмову. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що, за оцінками ізраїльської сторони, цього року до Умані можуть прибути близько 50 тисяч хасидів. Проте бомбосховища в Умані можуть вмістити лише близько 11 тисяч людей. Лідери обговорили можливість відправлення до паломництва додаткових сил поліції Ізраїлю.

У 2023 році єврейський Новий рік Рош га-Шана починається з вечора 15 вересня і триває до вечора 17 вересня. В Умані хасиди поміщають могилу засновника течії юдаїзм цадика Нахмана. Влада Черкаської області закликала хасидів не їхати в Умань на Рош га-Шана цього року. У 2022 році в Умань приїхало понад 23 тисячі хасидів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни