Некомерційні медичні підприємства можуть виплачувати допомогу на оздоровлення або не виплачувати, — Наталія Кінаш

Так заступниця міського голови Калуша прокоментувала інформацію про відкриття кримінального провадження через невиплату допомоги на оздоровлення в Калуській ЦРЛ. 10 Березня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 282 Ілюстроване фото. У Калуші допомогу на оздоровлення виплачують у міській поліклініці Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як повідомляли “Вікна”, Калуська окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових  розслідувань 03 березня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 Кримінального кодексу України (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат).

Кримінальне провадження зареєстровано за заявою працівниці комунального некомерційного підприємства «Калуська ЦРЛ» про те, з 1 грудня 2021 року по 31 грудня 2022 року їй та іншим працівникам вказаного закладу охорони здоров’я, в порушення вимог абзацу 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», не виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення.

Санкцією ч. 1 ст. 175 КК України передбачено покарання у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (8500-17000 гривень) або виправні роботи на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За урядовою постановою 524 від 11.05.2011 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» для медичних та фармацевтичних працівників гарантовано  надання допомоги на оздоровлення. Її мають виплачувати  у розмірі посадового окладу під час надання щорічної основної відпустки.

Як повідомила у коментарі «Вікнам» заступниця Калуського міського голови Наталія Кінаш, урядова постанова поширюється лише на заклади бюджетної сфери. А Калуська ЦРЛ з початку 2019 року є комунальним некомерційним підприємством. Відповідно лікарня більш не є закладом бюджетної сфери.

Комунальні некомерційні медичні підприємства, за словами Наталії Кінаш, можуть виплачувати допомогу на оздоровлення, якщо це передбачено колективним договором і дозволяють доходи, або ж не виплачувати її. Наприклад, у Калуші допомогу на оздоровлення виплачують у міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. 

Нагадаємо, у 2021 році з ініціативи депутатів Калуської міської ради було створено комісію для перевірки діяльності медичних закладів. У листопаді того ж року комісія презентувала звіт за результатами перевірки Калуської ЦРЛ. Тоді лікарні рекомендували укласти новий колективний договір. Як повідомила Наталія Кінаш, консультації профспілкової організації з адміністрацією тривають, а розроблення колективного договору наближається до завершального етапу. Процес виявився тривалішим, ніж очікували, оскільки уряд кілька разів приймав постанови, якими змінював умови оплати праці медичних працівників.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни