Неговіркий і суворий. У Калуші покажуть виставу, присвячену дисиденту Олексі Гірнику

28 березня о 15.00 в меморіальному музею «Калуська в’язниця» відбудеться вистава «Вогонь безсмертя». Прем’єру покажуть за однойменною книгою Василя Бабія у постановці народного театру «Легенда». 21 Березня, 2023, 12:00 Калуш Переглядів: 118 Все життя Олекси Гірника — це боротьба за Батьківщину, за її незалежність, за права рідної мови Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Захід присвячений 111-ій річниці від дня народження українського незламного дисидента Олекси Гірника.

У коментарі «Вікнам» режисерка народного театру «Легенда» Леся Піцик розповіла, що вистава розповідає про українського дисидента, політв’язня Олексу Гірника. Перед тим, як втілити в життя постановку консультувалася з сином Героя України — Євгеном Гірником, який дещо підкорегував та допоміг в деталях інсценізації.

Все життя Олекси Гірника — це боротьба за Батьківщину, за її незалежність, за права рідної мови. А ще він любив і цитував твори Тараса Шевченка. Український дисидент добре знав історію України та тримав руку на пульсі політичних подій. Був членом «Пласту», «Просвіти» та ОУН, розповідає Леся Піцик.

За характером був неговірким, суворим з природним почуттям справедливості. Дуже любив своїх синів і природу. Захоплювався голубами, яких і сам розводив.

21 січня 1978 року вчинив акт самоспалення на Тарасовій горі в Каневі. Це був його крик відчаю, знак протесту проти русифікації України комуністичним режимом.

У головній ролі — Іван Москалюк. Це прем’єрна роль для актора муніципального театру «Легенда». Також у виставі задіяні Дмитро Равх, Олег Відливаний, Юлія Дюмбіна, Андріана Кульбанська, Леся Бобяк, Ольга Бойко, Анна Шабуня.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни