Не вистачає молодших офіцерів та сержантів: кого призивають на військову службу до підрозділів тероборони

На Прикарпатті шукають охочих вступити на військову службу за контрактом до Сил територіальної оборони.

Про це кореспонденту Фіртки розповів командир 102 окремої бригади територіальної оборони підполковник Юрій Копадзе.

Нагадаємо, в даний час відбувається процес укомплектування кадру управління бригади та батальйонів територіальної оборони й у лютому цього року укомплектованість підрозділів планується довести до 70%.

Наразі, як стверджує командир бригади, у частині існує певний дефіцит офіцерів, насамперед молодших офіцерів, та сержантів.

Це пов’язано в тому числі з певними обмеженнями щодо призову військовозобов’язаних відповідних категорій на військову службу за контрактом.

«Проблема полягає в тому, що відповідно до керівних документів є дуже багато обмежень, які впливають на відбір кандидатів для проходження військової служби.

Так, що стосується офіцерів запасу, є вікові обмеження. Молодший офіцерський склад ми призиваємо до 40 років, старший офіцерський склад – віком до 50 років», – розповідає Юрій Копадзе.

Вихід з ситуації, звісно, є. Командування дозволяє призивати на військову службу за контрактом також офіцерів запасу з перевищенням вказаних вікових обмежень. Проте такі кандидатури повинні в обов’язковому порядку розглядатись атестаційними комісіями відповідних органів військового управління.

Дещо легше справа з призовом на службу солдатів та сержантів.

«Що стосується комплектування військ рядовим, сержантським та старшинським складом за контрактом, вікових обмежень немає взагалі. Тобто ми можемо приймати людей від 18 до (нам треба підготовлених військовослужбовців) до 60 років.

Але при цьому ті громадяни, які не проходили військову службу, відбираються районними територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки і повинні направлятися в навчальні центри для здобуття військово-облікової спеціальності.

Після того будуть проходити службу в підрозділах територіальної оборони. Що стосується військовозобов’язаних і резервістів, які мають військово-облікову спеціальність, то вони направляються напряму до підрозділів територіальної оборони», – розповідає Юрій Копадзе.

Докладніше про стан та перспективи формування на Прикарпатті військових частин та підрозділів Сил територіальної оборони Збройних Сил України читайте у публікації «Щоб було кому захищати рідну землю: як відбувається процес формування підрозділів Сил територіальної оборони на Прикарпатті».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни