“Не одну сотню відер води винесли”. Мешканці підтопленого в Івано-Франківську будинку показали наслідки зливи

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Під час зливи 30 липня в Івано-Франківську затопило будинок на вулиці Довженка, 7. Вода лилася зі стелі останнього поверху по стінах. Мешканець багатоповерхівки Олександр Карпюк розповів кореспондентці Суспільного, що під час грози виніс 50 відер води.

"Окрім мене, допомагали виносити воду сусіди та мій син. Не одну сотню відер вилили. Все прибирали, виносили — хто куди. Так що було весело", — розповідає чоловік.

Мешканець будинку Олександр Карпюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами Олександра Карпюка, вода стікала також по електрощитах. Зокрема в основній електрощитовій, що розташована у підвалі будинку, кабелі лежать у воді.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ще одна мешканка будинку — Оксана Крис — живе на п'ятому поверсі.

Мешканка будинку Оксана Крис. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Винесли телевізор у коридор — там все мокре. Воно все було під струмом вчора. Ми зараз світло вимкнули, бо в мене вся стіна мокра. Це вже другий чи третій раз за рік затоплює цей будинок", — розповідає Оксана Крис про збитки, яких зазнала її квартира внаслідок підтоплення.

Наслідки підтоплення у квартирі Оксани Крис. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами Олександра Карпюка, 30 липня до будинку приїжджали рятувальники та представники "Управляючої компанії "Комфортний дім", що обслуговує цю багатоповерхівку. Вони сказали: причина підтоплення — у забитій стічній трубі, що веде із даху.

Олександр Карпюк показує вхід на дах. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Дротами вони її пробивали. Казали, що рівні другого поверху забиті. Очевидно, весь той непотріб, що змивався з даху і потрапляв у каналізацію, накопичувався. Вчора вони довго там "довбали" щось з підвалу. Зробили щось чи не зробили, я не знаю", — каже мешканець будинку.

Працівники "Комфортного дому", які прийшли ознайомитися з аварійною ситуацією, відмовилися спілкуватися з журналістами Суспільного.

Директор підприємства Василь Скиданчук у коментарі телефоном розповів, що стічна труба забивається через поламаний дах. У 2022 році працівники "Комфортного дому" зверталися до мешканців будинку, однак вони не зібрали необхідних підписів.

Вихід з даху. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами Василя Скиданчука, вартість цих робіт для одного під'їзду у 2022 році складала 130 тис. грн. Цьогоріч, ймовірно, ремонт коштуватиме 160 тис. грн. Половину цієї суми готова заплатити Івано-Франківська міська рада, каже директор підприємства.

"Покрівля потребує капітального ремонту з відновленням оголовків вентиляційних каналів, тому що там руберойд у жахливому стані. Він здувся, частково його немає. Оголовки розсипаються. Відповідно, сміття потрапляє при великих опадах. Зараз ми попідмітаємо ті розбиті цегли та оголовки, приберемо та почистимо трубу", — розповів директор "Комфортного дому" Василь Скиданчук.

Покрівля будинку на Довженка, 7. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Він також додав: цього тижня працівники підприємства знову запропонують мешканцям на погодження проєкт ремонту даху. Роботи розпочнуть після оплати авансу.

За словами Василя Скиданчука, приблизно 30 багатоквартирних житлових будинків в Івано-Франківську наразі потребують ремонту покрівлі.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни