НБУ випустив пам’ятну медаль Місто героїв – Маріуполь

НБУ випустив пам'ятну медаль Місто героїв - Маріуполь

НБУ випустив пам’ятну медаль Місто героїв – Маріуполь

Пам’ятна медаль присвячена символу надлюдської мужності, сили, незламності духу, боротьби, героїзму та трагізму – місту Маріуполю та героям-захисникам.

Національний банк України на знак поваги до героїв, захисників та мешканців Маріуполя випустив пам’ятну медаль Місто героїв – Маріуполь. Про це у неділю, 27 листопада, повідомляє прес-служба НБУ.   “Дизайн створила київська художниця Марина Куц. Реверс медалі містить образ воїна, навколо якого стилізовані уламки, зброя та перехрестя прицілу”, – йдеться у повідомленні НБУ.   На аверсі – фасад драматичного театру під прицілом та стилізовані конструкції Азовсталі, на які летять бомби.   “У написанні слова Маріуполь букву “і” замінює свічка як символ пам’яті за загиблими, а буква “о” імітує карту міста, створену з двох профілів – дитячого та дорослого як символ примусової депортації”, – пояснили в Нацбанку.   Внизу на тлі стилізованих хвиль зображено якір – один із геральдичних елементів, що міститься на гербі Маріуполя. Це образ надії на визволення та відродження українського міста. 

НБУ випустив пам'ятну медаль Місто героїв - Маріуполь

  НБУ   Медаль виготовлена ​​з нейзильберу, її тираж – до 100 000 штук (зокрема до 50 000 штук у 2022 році).   Нагадаємо, Національний банк України з нагоди 300-річчя від дня народження українського філософа та педагога Григорія Сковороди випустив срібну монету номіналом 20 грн. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни