Назавжди 43. У Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому Герою Ігореві Ходаку

У Івано-Франківську відкрили та освятили анотаційну дошку загиблому Герою Ігореві Ходаку 21 Лютого, 2023, 16:30 Прикарпаття Переглядів: 239 Загиблий Ігор Ходак мріяв разом із сім’єю подорожувати світом. Хотів добудувати будинок та гідно виховувати дітей. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомляє міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, інформують “Вікна”

Пам’ятний знак відтепер зустрічатиме і проводжатиме учнів та вчителів ліцею №10. Саме тут навчався загиблий.

Педагоги пригадують, Ігор Ходак був відмінником, мав здібності до вивчення точних наук. А тому вже після закінчення школи вирішив опанувати комп’ютерне програмування. Успішно працював в ІТ-компанії «Софтджорн». Він міг не йти на війну, адже мав безліч вагомих причин, щоби його не призвали.

Утім у перші ж години 24 лютого минулого року не вагаючись пішов захищати Україну.

«Настало 24 лютого, і він пішов на війну, сказав, що в нього година на збори, і пішов. Ми його навіть не могли зупинити. Це був його свідомий вибір», — розповів син загиблого Ігоря Ходака Олександр Ходак.

До війни Ігор працював і системним адміністратором, і програмістом, тому вже в зоні бойових дій франківець був надзвичайно корисним у налагодженні зв’язку між військовими. Часто доводилось працювати під обстрілами, Ігор приїздив на нуль відновлювати хлопцям зв’язок. Після одного з таких завдань разом з побратимами Сергієм Батюком і Максимом Руденком підірвалися на міні. У загиблого Ігоря Ходака залишились син Олександр та донька Софійка. 

«Сьогодні по вшануванню пам’яті з нагоди відкриття анотаційної дошки мого Ігоря, відчуваю біль і відчуваю як розривається серце. Як не стало мого коханого, найкращого друга, хорошого батька, друга, побратима. Дякую всім, дякую пану меру, школі, всім нашим знайомим», – звернулась до всіх присутніх дружина загиблого Ігоря Ходака Євгенія Ходак.

У нього було безліч планів. Загиблий Ігор Ходак мріяв разом із сім’єю подорожувати світом. Хотів добудувати будинок та гідно виховувати дітей. 

«Він міг сказати: «я айтішник, я ніколи не тримав в руках зброю, але він так не сказав. Інколи герої – це прості люди, оті, як ми тут стоїмо, не завжди ті, котрі багато говорять. Я хочу, щоби кожен з нас мав пам’ять і про тих, що загинули, і пам’ятаймо, і молімося за тих, хто в полоні, щоби вони повернулися», – звернулась народна депутатка України Оксана Савчук.

Анотаційні дошки загиблим у московсько-українській війні – це частина проєкту «Івано-Франківськ- місто Героїв». За словами міського голови Руслана Марцінківа, ми повинні зберегти про полеглих за волю України пам’ять у книгах, таких меморіальних знаках, на білбордах та сітілайтах, а також у фільмах про наших вояків. 

«Ми разом з рідними вирішуємо, хто готовий. Тому що біль дуже близька, і все залежить від родини: де, коли, на яку дату. Наше завдання – вшанувати пам’ять всіх Героїв з нашої громади. Тому такі анотаційні дошки будуть встановлені всім Героям, які загинули в московсько-українській війні», – резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни