Науковиця з Івано-Франківська представила власний науковий проєкт на міжнародному конгресі у Шотландії

Свою доповідь Марта Гриньовська присвятила колегам-медикам, які сьогодні знаходяться на передовій і не мають можливості взяти участь в професійному заході. 19 Червня, 2023, 15:30 Прикарпаття Переглядів: 493 Варто зазначити, що доповідь викликала чимале зацікавлення з боку наукової анестезіологічної спільноти. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На початку червня у Шотландії (Сполучене Королівство Великобританії) відбувся щорічний конгрес «ЄВРОАНЕСТЕЗІЯ 2023», на якому Україну представила молода науковиця з Івано-Франківська – Марта Гриньовська, повідомляють “Вікна” з посиланням на пресслужбу Івано-Франківський Національний медичний університет.

Науковий проєкт асистентки кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ІФНМУ Марти Гриньовської відібрали для доповіді на конгресі Європейського товариства анестезіології та інтенсивної терапії «Євроанестезія 2023», що проходив у м.Глазго (Шотландія). Це найпрестижніший захід в галузі анестезіології, що об’єднав науковців з понад 100 країн світу. Усього – 4 100 учасників.

У програмі були лекції провідних вчених, дебати, майстер-класи та практичні воркшопи від фахівців. Серед учасників, які презентували власні наукові проєкти, була й Марта Гриньовська. Асистентка кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ІФНМУ представила доповідь в секції «Периопераційна медицина» на тему «Аналітика інтраопераційної гемодинаміки в абдомінальній хірургії».

Свою доповідь Марта присвятила колегам-медикам, які сьогодні знаходяться на передовій і не мають можливості взяти участь в професійному заході.

«Радість і гордість від того, що українська наука може бути представлена на одному рівні з європейськими проєктами трохи затьмарена тим фактом, що деякі колеги позбавлені такої можливості, бо саме зараз знаходяться на передовій, де рятують життя українським воїнам та цивільним.

Бути тут – це привілей і це шалено мотивує викладатись на всі сто відсотків», – каже Марта.

Варто зазначити, що доповідь викликала чимале зацікавлення з боку наукової анестезіологічної спільноти. Обговорення у форматі запитань та відповідей від журі та аудиторії тривало 25 хвилин замість запланованих п’ять. Ознайомитись з науковим доробком можна вже у червневому випуску журналу EJA (European Journal of Anaesthesia). Після виступу доповідачів запросили на гала вечерю у старовинній бібліотеці королівського коледжу лікарів Royal College of Physicians and Surgeons, який був заснований у 1599 році.

Окрім цього, як розповіла науковиця, знаковою подією цьогорічного конгресу стало підписання Асоціація Анестезіологів України Хельсінської декларації безпеки в анестезіології, що є великим кроком для лікарів та галузі в цілому. Також на конгресі презентували оновлені гайдлайни інтраопераційноі зупинки серця.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни