Науковиця з Боднарова очолила кафедру біохімії та біотехнології Прикарпатського університету

На засіданні Вченої ради Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника було обрано нового завідувача кафедри біохімії та біотехнології — професорку, науковцю родом з села Боднарів Калуської громади Марію Байляк. 01 Лютого, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 790 У 2021 році Володимир Зеленський нагородив доцентку Марію Байляк орденом княгині Ольги ІІІ ступеня Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомляє кафедра біохімії та технології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, інформують “Вікна”.

«На черговому засіданні Вченої ради Прикарпатського національного університету, яке відбулося 31 січня 2023 року, докторку біологічних наук, професорку Марію Байляк було обрано за конкурсом як завідувачку  кафедри біохімії та біотехнології. Щиро вітаємо новоспечену завідувачку, талановиту самовіддану і досвідчену науковицю та бажаємо їй успіху на новій посаді, а також процвітання кафедрі у мирній незалежній Україні!!!» — ідеться в повідомленні кафедри університету.

Довідка. Марія Байляк народилась в селі Боднарів Калуського району Івано-Франківської області.

У 1998 році закінчила Боднарівську ЗОШ І-III ступенів. У цьому ж році вступила до Прикарпатського університету імені Василя Стефаника на спеціальність «Біологія». У 2003 році завершила навчання та отримала диплом спеціаліста з відзнакою, кваліфікація — біолог, викладач.

Протягом 2003-2006 рр. навчалася в аспірантурі за спеціальністю «Біохімія» при кафедрі біохімії ПНУ імені Василя Стефаника. У 2007 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 03.00.04 – біохімія на тему «Особливості антиоксидантного захисту дріжджів Saccharomyces cerevisiae на різних фазах росту культури» у спеціалізованій вченій раді при Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича.

Протягом 2014-2017 років навчалась у докторантурі при кафедрі за спеціальністю «Біохімія» (наук.овий консультант — професор Володимир Лущак). У грудні 2019 року захистила докторську дисертацію за спеціальністю 03.00.04 –— біохімія на тему «Підвищення адаптаційного потенціалу дріжджів Saccharomyces cerevisiae та плодової мушки Drosophila melanogaster рослинними екстрактами, кетокислотами та аргініном» у спеціалізованій вченій раді при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

З листопада 2006 року працює на кафедрі біохімії ПНУ ім.ені Василя Стефаника. У червні 2014 року отримала вчене звання доцента кафедри біохімії та біотехнології.

У 2021 році  президент Володимир Зеленський нагородив доцентку Прикарпатського університету Марію Байляк орденом княгині Ольги III ступеня.

Більше про дослідження нової очільниці кафедри біохімії та технології ПНУ — в публікації “Науковиця Марія Байляк шукає ліки від старості в родіолі рожевій”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни