Наступ з території Білорусі може розпочатися наприкінці 2023 року. – Новини України

Наступ з території Білорусі може розпочатися наприкінці 2023 року. - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) з аналізу дій двох союзних країн спрогнозували, що наступ Росії з Білорусі ймовірнішим може бути наприкінці 2023 року. Про це пише ISW.

– Високопосадовці Кремля продовжують проводити зустрічі на високому рівні з білоруським керівництвом, що може створювати умови для нападу Росії на Україну з території Білорусі, хоча не обов’язково і не найближчими тижнями. Сценарій дій нового нападу Росії на Україну з території Білорусі на початку 2023 року видається менш ймовірним з огляду на поточну військову активність Росії в Білорусі, – зазначають аналітики.

Новий найбільш “небезпечний сценарій дій нападу” з Білорусі наприкінці 2023 року є більш ймовірним. Водночас, російські націоналістичні військові блогери продовжують критикувати ідею нападу російських військ на Україну з території Білорусі, зазначають в Інституті.

Експерти спостерігають, що Лукашенко продовжує балансувати проти Кремля, представляючи Білорусь як суверенну державу у рамках Союзної держави, де домінує Росія. У заяві Лукашенка за підсумками зустрічі з Лавровим зазначено, що вони з Лавровим визначили невизначені сфери співпраці для “збереження суверенітету двох країн у всіх відносинах”. Ця риторика узгоджується з давніми зусиллями Лукашенка, спрямованими на те, щоб уникнути передачі білоруського суверенітету структурі Союзної держави, де домінує Кремль.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни