Народний синоптик: Середина зими буде теплою та дощовою – Новини України

Народний синоптик: Середина зими буде теплою та дощовою - Новини України

Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН

Через відключення електрики погода стала однією з найбільш хвилюючих тем для українців. Немає світла – отже, немає води та опалення. Якщо два місяці зими, що залишилися, будуть морозними – то будуть непереливки.

Народний синоптик із Волині Володимир Деркач обнадіює – серйозних морозів у січні чекати не варто. Загалом місяць буде теплим – як для цієї пори року. Але треба бути обережним на дорогах та тротуарах – днями зачастять дощі, а ночами буде мінус, спочатку – невеликий.

Народний синоптик: Середина зими буде теплою та дощовою - Новини України

Володимир Деркач. Скрин відео volyn.com.ua

– Перші дні після Нового року будуть надзвичайно теплими, як для зими, та без опадів, – ділиться з kp.ua синоптик Володимир Деркач. – Але вже із середини першої декади січня опади підуть майже щодня.

Це означає, що на нас чекає мокре та безсніжне православне Різдво. Сніговиків ліпити в січні не буде з чого.

А ось чого буде удосталь – так це ожеледиця після дощів. На Різдво, за словами синоптика, температура поповзе вниз – вночі майже завжди буде мороз, хоч і невеликий. Вдень очікуються плюсові показники термометра або близько нуля.

Після 10 січня на Україну чекає ще більше опадів. Дощ та сніг лише іноді перериватимуться на день, максимум – на два. І знову – похолодання. Спочатку – невелике, але вже під кінець другої декади, за словами синоптика, прийдуть сильніші морози. Вони затримаються на два-три дні.

– Остання декада січня буде з досить частими змінами погоди: спочатку два-три дні похолодання, потім щось схоже на коротку відлигу, – зазначає Володимир Деркач. – Далі температура знову почне знижуватись.

Не варто лякатися – сильних морозів, за словами синоптика, у січні не чекаємо. Але опади стануть повсякденністю, хоч вони будуть досить слабкими.

На замітку

Володимир Деркач – народний синоптик із Волині, який складає прогнози погоди близько 20 років. Він використовує стару народну методику, у якій для визначення погоди наступного року враховуються погодні дані у період від католицького до православного Різдва. Кожен із цих 12 днів відповідає за певний місяць наступного року. Раніше цю методику використав інший народний синоптик, теж із Волині, Володимир Лис.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни