Народний депутат Андрій Іванчук – про роботу Парламенту, оборону столиці, біженців і благодійну допомогу фронту

Новини

Народний депутат Андрій Іванчук – про роботу Парламенту, оборону столиці, біженців і благодійну допомогу фронту

Сьогодні

Народний депутат України Андрій Іванчук повернувся з Києва, де відбулося засідання Верховної Ради. Він розповів про роботу Парламенту, високий бойовий дух захисників столиці, біженців з гарячих точок на Західну Україну, а також про благодійну допомогу для наших захисників.

Про роботу Парламенту

Дві доби пробув у Києві. Відбулося засідання Верховної Ради України. Воно відбулося у стінах Українського Парламенту, у підвалах ніхто не ховався. Наші воїни не ховаються від ворога і народні депутати теж продемонтрували єдність, заспівали гімн і прийняли всі закони, які потрібні сьогодні Україні. Всі ініціативи Президента й Уряду були одноголосно підтримані без дискусій. Парламент продемонстрував єдність, показав, що він працює і вирішує нагальні питання. Закони, які прийняв Парламент, може жорсткі, але цього вимагає сьогоднішній час.

Будучи в Києві, переконався, на якому високому рівні моральний дух захисників столиці, наскільки інфраструктурно захищений Київ, як побудована оборона нашої столиці. Поспілкувавшись з хлопцями, які захищають Київ, я зрозумів, що їх підбадьорювати не потрібно. Також я поїхав у Бориспіль, де стоїть батальйон нашої коломийської 10 гірсько-штурмової бригади, поспілкувався з мером Борисполя. Всі всім забезпечені і гарантовано ворог звідти на столицю не пройде. Був у Василькові, там були важкі бої, територіальна оборона разом з Збройними силами відбивали, відбивають наступ і гарантують, що ніколи своє місто не віддадуть.

Поїхав у Вишгород. Не знаю, як виглядав колись Сталінград, але північний захист Києва – це справжній Сталінград. Особисто побачив розбиті колони окупанта. Ті, хто буде їхати по Чернігівському напрямку на Київ, то доїхавши до столиці, вони всі або здадуться в полон, або повернуться додому, коли побачать, яку ми відсіч дали агресору. Київ стоїть. Я зв’язався також з Харковом, спілкувався з Одесою, Черніговом. Мери міст мої знайомі і вони всіх заряджають впевненістю і бойовим духом. Путін напевно розраховував, що у Харкові, використовуючи заборонені Женевською конвенцією вакуумні, касетні бомби, крилаті ракети, він посіє паніку, злякає когось… Ефект абсолютно зворотній, люди йому цього не пробачать і настільки об’єдналися – всі як одна сім’я. На жаль, є втрати серед мирного населення, але вже приїхали сюди слідчі Гаазького трибуналу, і кожен, хто бомбив мирне населення, понесе покарання.

Про біженців

На Західну Україну прибуває дуже велика кількість людей. Я би хотів сказати всім: це не переселенці, це біженці, це жінки, діти, люди похилого віку, які втікають від путінських бомб і крилатих ракет. Тому я дуже прошу ставитися до них з розумінням. Вони всі повинні відчути наше добро, тепло і ласку. Це українці. І ми всі – ми тут, а вони там -продемострували всьому світу, яка ми сильна нація.

Про волонтерський рух і благодійну допомогу

Фронту без тилу не буває. Перемоги без вашої роботи теж не буде. Мені всі дякували, адже всі знають, що західна Україна на сьогоднішній день вирішує надзвичайно складні логістичні питання гуманітарної допомоги, тому що основна підтримка йде з західного кордону. На сьогоднішній нараді штабу ВЦА я попросив Любомира Глушкова взяти це питання під контроль. По перше, всім дуже дякую: тим, хто надає благодійну допомогу, тим, хто її сортує і відправляє туди, де вона найбільше необхідна. Але повинна бути також системність. Ми повинні одного дня відправляти допомогу на Харків, другий день – на Чернігів, третій день – на Одесу. Тову ВЦА повинна це контролювати, ми повинні всі разом радитися, де потрібно допомога і приймати рішення.
Андрій Іванчук також розповів, що фонд “Покуття” продовжує пошуки необхідної амуніції для наших захисників. Вже закупили форму, рації. На жаль, багато під час цього з’явилося аферистів, які подають недостовірну інформацію і просто забирають час. Але зараз вже є напрацьовані контакти, триває закупівля і найближчим часом допомога буде тут.

До теми: Фонд “Покуття” продовжує пошуки необхідного за кордоном: першочергово потрібні бронежилети, цифрові рації, каски

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни