Найманець “вагнера” та бойовик “днр” засуджені за матеріалами СБУ Івано-Франківська

За матеріалами СБУ тюремні строки отримали два ворожих вояка – найманець «вагнера» та бойовик «днр». 14 Червня, 2023, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 178 Бойовиків засуджено до позбавлення волі на строк 15 років з конфіскацією майна. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Суд підтвердив висновки Служби безпеки щодо їхньої участі в бойових діях проти Сил оборони України, повідомляють “Вікна” з посиланням на Управління СБ України.

Зокрема, колишній мешканець Івано-Франківської області ще у 2014 році приєднався до 3 окремої мотострілецької бригади т.зв. «днр». А у 2016 році бойовика зарахували до «вагнерівців» завдяки наявності в нього судимості за насильницький злочин. За свою злочинну діяльність отримав одну з нагород, якими відзначають горлорізів у «Вагнері», – т. зв. «чорний хрест». Після повномасштабного вторгнення в складі компанії «Вагнера» найманець воював проти сил оборони України на Луганщині та під Авдіївкою Донецької області. Другий бойовик, мешканець Маріуполя, напередодні повномасштабного вторгнення виїхав на непідконтрольну українському уряду територію. На окупованій Донеччині він із власної ініціативи вступив до 113 полку т. зв. «ДНР». У цьому збройному формуванні бойовик проходив службу в складі 3 відділення 2 взводу 1 роти 5 батальйону. Він воював проти українських сил на Херсонщині в районі населених пунктів Біла Криниця, Велика Олександрівка, Борозенське, Кочубеївка. Суд визнав обох бойовиків винними за трьома статтями Кримінального кодексу: ▪ ч. 1 ст. 111 – державна зрада; ▪ ч. 1 ст. 111 – державна зрада; ч. 1 ст. 258-3 – участь у терористичній організації; ▪ ч. 2 ст. 260 – участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань. Крім того, бойовика 113 полку «днр» визнано винним за ч. 7 ст. 111 (колабораційна діяльність). Бойовиків засуджено до позбавлення волі на строк 15 років з конфіскацією майна. Оскільки зрадники перебувають на непідконтрольній території, строк відбування покарання рахуватиметься з моменту їх фактичного затримання.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни