Найманець російської компанії “Вагнера” з Івано-Франківщини воює проти України

За даними контррозвідки, раніше найманець у складі військової компанії «Вагнера» брав участь у бойових діях на території Сирії. За свою злочинну діяльність отримав одну з трьох нагород, якими відзначають горлорізів у «Вагнері», – т. зв. «чорний хрест». 17 Жовтня, 2022, 09:30 Прикарпаття Переглядів: 912 Більшу частину життя фігурант прожив на Івано-Франківщині. Був засуджений за насильницький злочин

СБУ оголосила підозру найманцю з ротно-тактичної групи «Карпати» російської військової компанії «Вагнера». Йдеться про колишнього мешканця Івано-Франківської області, який зараз служить у військах загарбників на Донеччині, повідомляють “Вікна” з посиланням на Управління СБ України в Івано-Франківській області.

Слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області встановили, що після повномасштабного вторгнення найманець воював проти сил оборони України на Луганщині. Після цього його підрозділ був перекинутий під Авдіївку Донецької області.

За даними контррозвідки, раніше найманець у складі військової компанії «Вагнера» брав участь у бойових діях на території Сирії. За свою злочинну діяльність отримав одну з трьох нагород, якими відзначають горлорізів у «Вагнері», — т. зв. «чорний хрест».

Служба безпеки підозрює «вагнерівця» за такими статтями Кримінального кодексу:

▪ ч. 1 ст. 111 — державна зрада (в редакції КК України, що діяла на час вчинення злочину); ▪ ч. 1 ст. 111 — державна зрада (в редакції КК України, що діяла на час вчинення злочину); ч. 1 ст. 258-3 — участь у терористичній організації; ▪ ч. 2 ст. 260 — участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань.

Як встановила СБУ, бойовик вступив до незаконних збройних формувань на початку російської агресії у 2014 році. Спочатку служив у 3 окремій мотострілецькій бригаді т. зв. «ДНР». Бойовика прийняли у «вагнерівці» рік потому завдяки кримінальному минулому — він був засуджений за насильницький злочин.

Більшу частину життя фігурант прожив на Івано-Франківщині, звідки наприкінці 2000-х виїхав у Донецьку область, де й вступив у незаконні збройні формування.

У межах кримінального провадження слідчі СБУ встановлюють всі обставини вчинення ним злочинів на території України.

Досудове розслідування проводить Управління СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни