«Найцінніший ресурс – освічені, моральні та креативні люди», — керівник Івано-Франківської торгово-промислової палати про майбутнє України

Керівник Івано-Франківської Торгово-Промислової Палати Андрій Левкович розповів Фіртці про своє бачення щодо майбутнього України.

Так, за його словами, майбутнє Україні, однозначно, в Європі.

«Світ посилає Україні та потенційним інвесторам позитивні сигнали. 

Пам’ятаємо Конференцію з відновлення України у швейцарському Лугано — вона підтримала план відновлення нашої інфраструктури на суму 750 мільярдів доларів.

Ми вже зараз звертаємося до світових бізнесменів, корпорацій, з тим, що не чекайте закінчення війни, — необхідно вже завойовувати «плацдарми» в економіці України, щоб не спізнитися на «український потяг» в майбутнє.

Приклад післявоєнних економічних ривків від повної руйнації до лідерів світової економіки, таких країни як Німеччина, Італія, Ізраїль, Південна Корея, має бути прикладом для світових корпорацій і фондів», — уточнює керівник палати.

Андрій Левкович додає, що найцінніший ресурс України — це освічені, моральні, віруючі та креативні люди. Крім того, каже він, в Україні дуже потужна природнича та інженерна школа — українські конструктори створили ракету Нептун, яка потопила флагман московитського флоту «Москва».

Сектор ІТ і загалом креативної економіки — це те, що, керівник палати не сумнівається, дасть прекрасні результати як закордонним, так і внутрішнім інвесторам.

«У нас в Палаті нещодавно проходила конференція Українського кластерного альянсу. І Віктор Вінтоняк, бізнесмен та меценат книговидавництва, кіно та мистецтва загалом, представив своє дуже цікаве бачення розвитку кластера креативної індустрії на Прикарпатті, одним з напрямком якого стане кіновиробництво.

Є прекрасна природа: Карпати, Дністровський каньйон, гірські річки, ліси… До цього додати кінопавільйони, кінообладнання. І ми зможемо повторити успіх Угорщини, в якій знімають та монтують кіно митці з цілого світу — і американський Голівуд, і індійський Боллівуд). Там за статистикою щодня виходить кінофільм для світового прокату — сотні на рік.

Я переконаний, що в майбутньому світі давнє римське гасло «Хліба і видовищ» залишиться актуальним.

І Україна якраз може зайняти ці дві ніші у світовому розподілі праці — «аграрний сектор і виробництво контенту» як наша нова версія «хліба і видовищ».

Переконаний, що саме в Україні буде розгорнутий провідний експериментальний полігон, де світ почне моделювати нову реальність, нову економіку, нову соціальність, де будуть творитися тренди цивілізації майбутнього», — резюмує керівник Івано-Франківської Торгово-Промислової Палати.

Більше читайте у матеріалі: Андрій Левкович: «Наше гасло: Івано-Франківська торгово-промислова палата — товариство успішних».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни