Найбільше зловживань системою “Шлях “— у перевізників із західних областей

Одним з видів протиправної діяльності є використання порушниками для перетину держкордону системи «Шлях» з метою подальшого неповернення на територію України. 1,5% осіб, які виїжджали з України у січні-лютому цього року за системою «Шлях», вчасно не повернулися в країну у визначений термін 60 діб. 05 Червня, 2023, 17:30 Україна Переглядів: 371 Ілюстроване фото. Понад 4300 водіям з початку року було відмовлено у виїзді за межі України Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Такий характер правопорушень спостерігається у перевізників майже зі всіх регіонів України, але найбільше — з Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської та Львівської областей. При цьому більшість зловживань відмічаються з боку ФОПів, яким, як і великим підприємствам-перевізникам, надана можливість внесення осіб до системи «Шлях», інформує Державна прикордонна служба України.

Окремі ФОПи зловживають наданими можливостями і за грошову винагороду, орієнтовно від 3 до 7 тис. доларів США, пропонують свої послуги із внесення даних про осіб до системи. В окремих випадках створюється нове підприємство для здійснення протиправної діяльності, кажуть прикордонники.

З огляду на такі порушення, Держприкордонслужба посилила заходи, спрямовані на встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами, які внесені до системи «Шлях».

Як результат, понад 4300 особам як водіям суб’єктів господарювання з початку року було відмовлено у виїзді за межі України. Також цьогоріч прикордонне відомство України направило 100 листів-інформувань до Укртрансбезпеки щодо виявлених правопорушень ліцензіатами, які вносили до системи «Шлях» інформацію про водіїв, які виїхали за межі України та у визначені законодавством терміни, 60 діб, не повернулися в Україну.

Загалом від початку дії системи «Шлях» вже 38 ліцензіатам тимчасово припинено доступ до системи.

Також на цей час триває документування вказаної злочинної діяльності в рамках більш як 60 кримінальних проваджень за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Окрім цього, про підозру у вчиненні злочину повідомлено 126 особам і засуджено 4 осіб.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни