Нацбанк заборонив обмінникам та банкам відмовляти в обміні пошкоджених купюр – Новини України

Нацбанк заборонив обмінникам та банкам відмовляти в обміні пошкоджених купюр - Новини України

Фото: facebook.com/pyshnyy

Національний банк запровадив заборону для банків та обмінних пунктів на відмову клієнтам в обміні пошкоджених купюр, вірогідність яких підтверджена. Про це заявив у своєму Фейсбуці голова відомства Андрій Пишний.

– Щоб запобігти подібним несумлінним спекуляціям і мінімізувати непорозуміння, сьогодні Національний банк прийняв зміни до своєї «нормативки» – скасував визначення незначного зносу банкнот і заборонив фінустановам відмовляти клієнтам в обміні валюти, якщо лічильник або детектор на касі підтвердив справжність.

За його словами, це рішення заборонить касирам фінустанов проводити обмін купюр “на око” та відмовляти клієнтам в обміні пошкоджених банкнот.

– Це означає, що касир не може «на око» оцінювати справжність банкнот або їхній стан і відмовляти у скоєнні валютно-обмінної операції, бо йому здалося, що не збігається десь малюнок чи не такий колір. Отже, ми повністю прибираємо людський фактор, – наголосив голова НБУ.

Як зазначив Пишний, регулятор посилив контроль за дотриманням нововведень, про що поінформував представників банків та обмінних пунктів. У разі порушень процедури обміну банкнот, НБУ розцінюватиме ці дії як не дотримання регуляторних вимог регулятора.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни