Нацбанк озвучив новий прогноз: ВВП скоротиться на третину, інфляція прискориться до 30% – Новини України

Нацбанк озвучив новий прогноз: ВВП скоротиться на третину, інфляція прискориться до 30% - Новини України

До кінця року ВВП скоротиться на третину, а інфляція прискориться до 30%. Проте уже в 2023 очікується повернення до помірного зростання ВВП та зниження інфляції за умови покращення безпекової ситуації в країні та збереження міжнародної фінансової допомоги. Про це йдеться у жовтневому прогнозі від Національного банку.

– За базовим прогнозом НБУ, до кінця року ВВП скоротиться на третину та повернеться до помірного зростання вже у 2023 році. Інфляція цього року прискориться до 30% насамперед через наслідки війни. Такий рівень є достатньо помірним, ураховуючи виклики війни та рекордні за кілька десятиліть світові темпи зростання цін. Надалі інфляція сповільнюватиметься: в наступному році до близько 21%, а у 2024 році – нижче 10%, – сказано у повідомленні.

Національний банк також прогнозує, що пальне в Україні щороку дорожчатиме на 20%. Збільшення витрат, спричинене війною, і дорогі енергоносії залишатимуться вагомими чинниками прискорення інфляції, зокрема продовольчої. Подорожчання енергоносіїв залишається одним з ключових чинників зростання собівартості енергоємних товарів.

НБУ також розглядає й альтернативні сценарії. У разі тривалішого терміну війни відновлення економіки сповільниться, інфляція довше повертатиметься до цілі. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни