На знищення гризунів у багатоповерхівках Калуша виділено 150 тис. гривень

У місті триває чергова хвиля дератизації, відтак гризуни під дією спеціальних препаратів (кишкової отрути) поводяться атипово. 06 Вересня, 2022, 09:00 Калуш Переглядів: 77 Ілюстроване фото. Хімічні заходи з дератизації найчастіше використовуються в умовах багатоповерхової забудови

Гризуни під час дератизації часто покидають свої звичні середовища проживання (підвальні приміщення тощо) і їх можна зустріти навіть упродовж світлового дня на сходових клітках під’їздів, прибудинкових територіях, біля смітників.

Але лякатися такого явища не слід, запевняють у Калуській міській раді, бо гризуни, які вже отримали дозу отрути, є знесилені та кволі,, інформують “Вікна”.

Щороку управління житлово-комунального господарства міської ради укладає угоду з ТОВ “Калуський центр профілактичної дезінфекції” про надання послуг з дератизації. До таких договорів додається графік проведення заходів у всіх без винятку багатоповерхівках. Роботи проводяться планово двічі на рік: весною та восени. Вартість робіт цьогоріч становить 149 064 гривні.

Дератизація — це комплекс заходів для знищення гризунів (щурів, мишей, полівок та ін.). Дератизація є одним із суттєвих способів боротьби з інфекційними захворюваннями шляхом винищування гризунів — носіїв і джерел багатьох інфекційних хвороб (чуми, туляремії, гельмінтозів та ін). Вона має не тільки протиепідемічне, але й економічне значення, оскільки гризуни завдають великої шкоди сільському господарству, знищуючи посіви, пошкоджуючи зелені насадження, сади, і наносять інший економічний збиток в побуті.

Усі методи, що застосовуються у дератизації, поділяються на запобіжні та винищувальні.

Запобіжні методи засновані на створенні умов, що перешкоджають проникненню гризунів у приміщення, і які передбачають здійснення сукупності санітарних, будівельно-технічних та агротехнічних заходів.

Виконання санітарних заходів здебільшого стосуються самих мешканців будинків, бо спрямовані на створення умов, які позбавляють гризунів доступу до їжі і притулків. Для цього необхідно постійно проводити ретельне прибирання приміщень; сміття і харчові відходи збирати в залізні сміттєзбиральники або відра з щільними кришками. Продукти харчування необхідно зберігати в місцях, недоступних для гризунів. Не можна захаращувати підвальні приміщення і комори непотрібними, старими речами, які ти самим створюють зручні умови перебування для гризунів.

Будівельно-технічні заходи — це створення різних перешкод, які позбавляють гризунів доступу в приміщення. Про них мали б подбати управляючі компанії або ОСББ. Для цього необхідно, щоб вікна та двері підвальних приміщень перших поверхів щільно закривалися і не мали щілин, підлоги і плінтуси щільно підганялись до стін, отвори в місцях введення труб і проводів ретельно закривалися стійкими будівельними матеріалами, а вентиляційні отвори оздоблювалися металевою сіткою.

Агротехнічні заходи спрямовані на погіршення умов проживання гризунів, на позбавлення їх сховищ і їжі в польових умовах. Цим займаються здебільшого аграрії.

Винщувальні заходи спрямовані на знищення гризунів. І відповідальними за їх проведення (замовником робіт) є управління житлово-комунального господарства міської ради.

Винищувальні заходи в свою чергу поділяються на механічні, фізичні, хімічні і біологічні.

Винищення гризунів є складним завданням. Оскільки вони дуже плодовиті, не можна обмежуватися періодичним їх знищенням, необхідно проводити боротьбу з гризунами систематично і регулярно, домагаючись максимального їх зникнення.

До винищувальних заходів належать біологічні, механічні та хімічні методи знищення гризунів.

Власне хімічні заходи з дератизації найчастіше використовуються в умовах багатоповерхової забудови.

Хімічні засоби дератизації є найбільш поширеними і ефективними. Найбільш часто застосовуються хімічні речовини, що проникають через шлунково-кишковий тракт (кишкові отрути). Вони використовуються у вигляді твердих або рідких харчових отруєних принад, що містять певну кількість отрути. Застосування принади дає найбільш високий ефект дератизації.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни