На випадок біди франківці будуть з водою завдяки генератору з Польщі

Знезаразить та очистить. Дизельна електростанція, яка з’явилась на обслуговуванні в Івано-Франківському водоекотехпромі, допоможе комунальникам у разі екстрених ситуацій надавати мешканцям нашої територіальної громади чисту питну воду.  04 Листопада, 2022, 10:30 Прикарпаття Переглядів: 199 У випадку знеструмлення резервне джерело живлення зможе майже добу працювати над очищенням води

Генератор може забезпечити утворенням гіпохлориду натрію, а саме реагентом для знезараження води, а також він може використовуватися і в електроенергії для очищення фільтрів та подачі води вже в мережу міста.

“Він буде працювати циклічно, в нього є термін експлуатації на добу, але, я думаю, що ми привчимося і вивчимо цю ситуацію вже на практиці. Ми вже пробували, що зможемо постійно забезпечувати знезараження води й доставлення води в тій кількості, в якій зможе спожити місто”, — розповідає директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Віталій Савенко.

За словами начальника Черніївського комплексу очисних споруд Володимира Сисака, генератор поки що включали у тестовому режимі. Однак, у випадку знеструмлення підприємства, резервне джерело живлення зможе майже добу працювати над очищенням води, щоб у цей час енергетики змогли відновити постачання електрики.

“За його характеристиками, він може працювати до 20 годин, а далі йому треба дати відпочити до 4 годин. А потім він знову буде 20 годин працювати”, — запевняє Володимир Сисак.

Цей генератор підприємству подарували польські колеги після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. На випадок, якщо місто на деякий час буде знеструмлене, щоби чиста вода потрапляла до іванофранківців безперебійно.
За словами Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, зараз з фахівцями розробляють схеми підвозу води та встановлення спеціальних гідрантів, щоб на випадок непередбачуваних обставин мешканці могли набрати води у спеціально відведених місцях.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни