На військово-лікарські комісії чекає реформа, — Мінздоров’я

Забезпечення поранених військових належним обслуговуванням, зокрема простим та швидким отриманням всіх необхідних від державних органів висновків — базова послуга, яку мають отримувати наші захисники. 01 Лютого, 2023, 12:30 Україна Переглядів: 383 Ілюстроване фото. Поранені герої стикаються з чергами та паперовою тяганиною Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На жаль, наразі ми спостерігаємо ситуацію, коли поранені герої стикаються з чергами, паперовою тяганиною та необхідністю звертатися в декілька інституцій, інформує Міністерство охорони здоров’я.

МОЗ, Міністерство цифрової трансформації УкраїниМінветеранівМіністерство оборони України та ГО “Правозахисний для військовослужбовців “Принцип” спільно проаналізували, як влаштовані процеси військово-лікарської експертизи, який шлях проходить військовий після поранення. І головне — як спростити цей механізм як для поранених, так і для військових медиків, йдеться в повідомленні.

У МОЗ зазначають, що першочергово процеси військово-лікарської експертизи потребують реформування згідно з викликами часу:

  • запровадження електронного документообігу у військових закладах, щоб прибрати паперову тяганину і черги;
  • автоматизування процесів, щоб зменшити навантаження на поранених військовослужбовців;
  • надання належного сервісного обслуговування пораненим (вода, ввічливість персоналу, безбарʼєрність приміщень тощо);
  • запровадження можливості реабілітації поряд з місцем проживання;
  • проведення підвищення кваліфікації лікарів у питаннях ВЛК.

“Це лише частина змін, яких потребують процеси військово-лікарської комісії. Продовжуємо й надалі вивчати проблеми і впроваджувати зміни, які приберуть бюрократію з життя військових”, — запевняють в міністерстві.

У МОЗ нагадують: попри те, що безпосереднє обслуговування військовослужбовців здійснюють лікарі, військово-лікарська комісія не підпорядковується МОЗ та є структурним підрозділом Міноборони.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни