На “Вернадському” розгорнули понад 60 радіозондів для здобуття унікальних наукових даних – Новини України

На "Вернадському" розгорнули понад 60 радіозондів для здобуття унікальних наукових даних - Новини України

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Українці розгорнули на антарктичній науковій станції “Академік Вернадський” понад 60 радіозондів, які дозволять одержати унікальні дані для світової науки. Про це повідомляють співробітники Національного антарктичного наукового центру.

Полярники зазначають, що попри повномасштабну війну Україна активно приєдналася до світової ініціативи – Року полярного прогнозування (Year of Polar Prediction, YOPP). Ця програма покликана покращити можливості прогнозування атмосферних умов для полярних регіонів та за їх межами. Окрім “Академіка Вернадського”, радіозондування атмосфери проводилося ще на 23 антарктичних станціях, що належать 13 країнам (Аргентина, Австралія, Чилі, Китай, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Південна Корея, Нова Зеландія, Португалія, Великобританія, США).

– Загалом за час моніторингу з усіх станцій було запущено 609 радіозондів. Зазначимо, що 63 із них було запущено саме українськими вченими з “Вернадського”, а це досить велика частка, майже 10%! Це важливо, адже кожен успішний політ зонда дозволив отримати унікальні дані, які зараз вивчають вчені з усього світу. Наразі отриману інформацію використовують для покращення прогнозу погоди в регіоні Антарктиди та Південного океану. Також за допомогою даних досліджуватимуть вертикальний розподіл різних атмосферних характеристик та їх зміни, – розповіли у Науковому центрі.

Крім того, українські вчені зі станції “Академік Вернадський” фіксують зміни в озоновому шарі над Антарктидою. За 2022 рік значного збільшення дірки не відбулося, констатували вони раніше.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни