На Тернопільщині не можуть повернути в Україну чиновника, який виїхав за кордон у складі делегації – Новини України

На Тернопільщині не можуть повернути в Україну чиновника, який виїхав за кордон у складі делегації - Новини України

Співробітник міської ради Чорткова Тернопільської області вирушив у робоче відрядження за кордон. Тепер його не можуть повернути на батьківщину. Про це заявив мер міста Володимир Чортков у своєму Фейсбуці.

У відеозверненні чортківський градоначальник розповів, що головний спеціаліст відділу інформаційної політики міської ради Олександр Шликов вирушив у складі делегації відомства до Швеції та Латвії. Дорогою додому він заявив, що хоче побачитися в Польщі зі своєю родиною. У результаті всі члени делегації повернулися додому, але їхній колега досі перебуває за кордоном.

– Олександр, повертаючись із нами до Польщі, сказав, що йому треба відвідати його родину. Відповідно, його родина виїхала раніше за кордон, і він з нами в Україну не повернувся. Звісно, жодного незаконного способу переконання чи тиску, я не міг надати, це вже далі встановлюватиме слідство, – розповів Шматько.

Мер Чорткова зазначив, що звертався до чиновника із проханням повернутися додому протягом 10 днів, але так і не дочекалися повернення колеги, після чого звернулися до поліції.

– Де зараз перебуває Олександр, я не знаю. Але 10 днів ми намагалися його з командою спитати, коли ти повернешся, бо ти порушив правила повернення з-за кордону. За його словами, він зараз із своєю родиною. Коли повернеться – сказав, що невдовзі. Відповідно, 10 днів ми почекали, а далі правоохоронні органи цією справою займатимуться, – наголосив він.

Шматько вважає, що чиновнику варто було б повернутися на батьківщину найближчими днями і вибачитися перед усіма. Місто запевнив, що у його підлеглого ще є шанс виправити ситуацію.

Рішення про заборону виїзду чиновників та нардепів під час війни було ухвалено Кабміном наприкінці січня. Залишити вони зможуть лише з метою робочого відрядження. Водночас для окремих категорій держслужбовців передбачено винятки. За межі країни випустять батьків-одинаків для відвідування дітей за кордоном, на лікування та на підставі окремого рішення глави ДПСУ у разі смерті членів сімей за кордоном.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни