На своє 100-річчя сотенний УПА Мирослав Симчич передав Президенту шаблю

Сьогодні Герой України, сотенний УПА, незламний політв’язень, Мирослав Симчич із Коломиї відзначає свій поважний 100-літній ювілей. 05 Січня, 2023, 14:30 Прикарпаття Переглядів: 298 “Кривоніс” передав Верховному Головнокомандувачу Збройних сил України Володимиру Зеленському 100-річну шаблю

Минулого року, на 31 році незалежності України, держава визнала свого Героя. Президент України Володимир Зеленський присвоїв Мирославу Симчичу звання «Герой України» з удостоєнням ордена.

“Мала за честь особисто вручити нагороду пану Мирославу”, — зазначила голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації — начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук, яка особисто привітала ювіляра.

За словами посадовиці, легендарний “Кривоніс” передав Верховному Головнокомандувачу Збройних сил України Володимиру Зеленському 100-річну шаблю як гідному послідовнику великих предків-борців за вільну державу, а також книги про історію УПА зі своїм підписом.

Мирослав Васильович Симчич (псевдо: «Кривоніс»; народився 5 січня 1923, с. Вижний Березів) — український військовий та громадський діяч, сотеннийУПА, політв’язень, який був 32 роки ув’язнений радянським режимом. Кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги», почесний громадянин Коломиї та Львова. Герой України.

У 1941 році вступив у юнацтво ОУН та воював проти німців у народній самообороні. Навесні 1944 року закінчив старшинську школу УПА і став командиром чоти, згодом — сотні.

У лютому 1945 року Кривоніс прославився у бою біля річки Рушір, де сотня «Березівська», у якій він командував чотою, перекривала дорогу підкріпленню, яке йшло на допомогу НКВДистам, оточеним у Космачі. Повстанці обрали дуже вдале місце для засідки, а перед приходом колони розібрали міст. За словами Симчича, у цьому бою вони знищили понад 400 ворогів, але історики називають значно менше число — від 11 до 100 осіб, в тому числі – підполковника Олексія Дергачова. У цьому бою повстанці втратили лише двох бійців, а Симчича було поранено в руку. Після тривалого лікування він повернувся у свою сотню.

Був затриманий у 1948 році. Засуджений до 25 років таборів. Звільнений у 1963 році, проживав у Запоріжжі, у 1968 знову засуджений «за нововиявленими обставинами». Провів в ув’язненні 32 роки. Був звільнений з таборів лише у 1985 році. Реабілітований лише у 2017 році.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни