На сайті ОП з’явилася петиція за скасування блокування податкових накладних – Новини України

На сайті ОП з'явилася петиція за скасування блокування податкових накладних - Новини України

Фото: depositphotos.com

Український бізнес просить президента Володимира Зеленського розблокувати реєстрацію податкових накладних. Про це йдеться в електронній петиції, оприлюдненій на сайті голови держави.

– У цей складний воєнний час український бізнес намагається працювати сумлінно і допомагати військовим, але ускладнена можливість нормальної роботи через блокування податкових накладних (ПН), – йдеться у петиції, ініціатором якої стала Лариса Трохименко.

За її словами, при реєстрації податкових накладних за жовтень 2022 року почалися масові блокування ПН, при чому блокуються операції (особливо послуги), які є постійними для підприємств (блокується 90% загальної кількості ПН у платника податків).
 
– Пропонуємо повністю скасувати блокування податкових накладних на час воєнного стану, оскільки такі умови створюють основу переходу бізнесу в “тінь”. Після закінчення війни, перемоги України, розробити нові параметри програми для виявлення дійсних зловживань, – заявляють автори петиції.
 
Вказано, що сервер Державної податкової служби працює лише у будні і лише з 8.00 до 18.00. При цьому час реєстрації, у кращому випадку, щонайменше чотири години. Коли сервер податкової не працює, платникам податків не продовжується термін реєстрації, хоча це з “вини” податкової. Також сервер не працює у вихідні. А коли 15-те число припадає на суботу, втрачаються дні для реєстрації. Тобто порушується право платника податків щодо кількості наданих днів для реєстрації.

– Бухгалтери України пропонують залишити у спокої час реєстрації, щоб реєстрація ПН працювала цілодобово без вихідних (як це було на самому початку, коли було створено таку реєстрацію), і якщо сервер податкової не працює (один день, два дні чи три дні) – то ці дні автоматично додавали до останнього дня реєстрації (звичного режиму) і щоб не мали права накладати штрафи за реєстрацію у “додаткові дні, – йдеться у петиції.

Стверджується, що платники податків шукають можливості реєстрації, а для них немає жодних виправдань, як наслідок – штрафи.
 
Петицію вже підписали більш як 11 тисяч людей. Якщо за 82 дні, що залишилися, вона набере 25 тисяч голосів, то її розгляне президент України.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни