На Різдво у Калуші зіграють “Щедрик” на гільзових дзвонах

Унікальним експонатом поповниться майбутній музей дзвонів, що постане в Калуші після війни. 20 Грудня, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 163 Кожен охочий зможе вдарити у дзвони нашої Перемоги на Різдво

Розпочалося все з трьох гільз, які боєць Віктор Павлів, головний спеціаліст управління економічного розвитку міста, перебуваючи у відпустці, привіз, щоб виготовити з них дзвони. Військовослужбовець звернувся з ідеєю до голинянина Івана Мазурика, адже той особисто знає майстра Івана Боднара, який чудово справляється з металом. А далі відбулася магія перевтілення засобів для зброї у благовісники.

Згодом капелан о. Федір Мороз привіз з передової ще 8 гільз. І творчий майстер вирішив удосконалити задум та розмістити дзвони на підставці у вигляді тризуба, щоб можна було відтворювати звуки та поєднувати їх у мелодію.

Наразі викладачі Голинської школи мистецтв працюють над розучуванням на унікальному карильйоні, як назвали дзвони з гільз, славнозвісну мелодію «Щедрик», якій цьогоріч виповнюється 100 років.

Почути та власноруч ударити в дзвони Перемоги можна буде в найвеличніше свято християн — Різдво — на площі Героїв у Калуші, — повідомив міський голова Андрій Найда.

Раніше коваль Іван Боднар виготовив на передову 50 бліндажних пічок-«чверток».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни