На радість путіну – Вірменія продовжує поглиблювати співробітництво з Росією – Новини України

На радість путіну – Вірменія продовжує поглиблювати співробітництво з Росією - Новини України

Вірменська влада нарощує обсяги співробітництва із державою-агресоркою Російської Федерацією на тлі заяв Єревана про можливий розворот у бік Євросоюзу та запевнення прем’єр-міністра Нікола Пашиняна в тому, що «у ситуації з Україною ми не союзники Росії». Остання гучна політична дія міністра закордонних справ Вірменії Арарата Мірзояна, який відмовився підписати дві спільні заяви Ради міністрів закордонних справ Співдружності незалежних держав (СНД) у Москві 7-8 жовтня, жодним чином не співпадає із реальним нарощуванням торгівлі Вірменії та Росії, яке б’є всі рекорди.

«Торгово-економічні відносини розвиваються дуже енергійно, успішно, товарообіг минулого року досяг 7,4 млрд доларів, а в першому півріччі цього року зріс у 2,5 раза, перевищивши 8,3 млрд доларів. Якщо в такому темпі рухатимемося, це означає, що торговельний оборот цього року може становити 14-16 млрд доларів – це рекордний показник», — заявив 8 жовтня на зустрічі із Пашиняном у Москві російський диктатор владімір путін, повідомив «Інтерфакс». 

Тобто, товарообіг між Вірменією та РФ, який складав у 2020 році лише 2,3 млрд доларів, збільшився за роки повномасштабного російського вторгнення в Україну більше ніж у 6 разів. Вірменія не приєднується до західних антиросійських санкцій й заробляє на реекспорті товарів подвійного призначення до РФ, яка використовує їх для виробництва зброї. За 2023 рік Вірменія імпортувала з Європи вдвічі більше хімікатів, уп’ятеро більше ІТ-апаратури та вчетверо більше електроніки, ніж у 2021 році, зазначає The Economist. За даними New York Times, у перший рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Вірменія імпортувала зі США чипів та процесорів на 515% більше, а з ЄС – на 212% більше, ніж у 2021 році. Саме цим і пояснюється збільшений товарооборот між Єреваном та Москвою, який є просто ширмою для обходу західних антиросійських санкцій.

На тлі нарощування торгівлі з РФ, влада Вірменії дуже обережно ставиться до контактів з Україною, що не відповідає заявленому «європейському вектору». На третій рік повномасштабної війни Вірменія та Україна досі співпрацюють лише у форматі так званих «політичних консультації».

Нагадаємо, що Вірменія відмовилася підписувати комюніке Саміту миру, який відбувся у Швейцарії у червні. Тоді посол Вірменії в Україні Володимир Карапетян заявив, що «на даний час дуже нестабільна ситуація у нашому регіоні, дуже багато загроз».

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни