На Прикарпатті енергетики на електроопорах облаштовують лелечі гнізда – Новини Галича

Енергетики «Прикарпаттяобленерго» встановили 32 спеціальні платформи для пташиних гнізд на опорах електроліній Івано-Франківщини. Реконструкцію лелечих домівок енергетична компанія запровадила у межах природоохоронної програми зі збереження біорізноманіття «Лелека» ще у 2011 році.

Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону, розповідає інженер з навколишнього середовища «Прикарпаттяобленерго» Ксенія Чупа.

«Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються чи гинуть від зіткнення з електролініями. Внаслідок цього також в електромережі може трапитися замикання, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні», — каже Ксенія Чупа.

За 12 років енергетики виробили й встановили 771 конструкцію. Рекордсменом з кількості оновлених лелечих гнізд є філія «Східна», яка працює на території Снятинської, Городенківської та Тлумацької громад. Там встановили 165 таких конструкцій.

Наразі в Україні приблизно 30% гнізд лелек розташовані на опорах і їхня кількість з року в рік зростає. Причиною цього є заміна дахового покриття житлових будівель та зручність опор. Фахівці енергокомпанії на повітряних лініях 35-110 кВ встановлюють протиптахові ковпаки, щоб захистити ізолятори від пташиного забруднення. А лелечі гнізда на опорах розподільчих ліній електропередавання (0,4 кВ) підносять на спеціальні металеві платформи. Ці заходи знижують смертність серед птахів і зменшують економічні втрати. Так енергетики долучаються до збереження птахів, зокрема чорних лелек, які занесені до Червоної книги України.

  • Нагадаємо, в Україну щороку повертаються 25 тисяч лелек. Чисельність світової популяції білого лелеки оцінюється у 230 тисяч пар, при чому понад 30 тисяч пар – в Україні. Найбільше їх живе на Заході (крім високогір’я Карпат) та на Півночі країни.

    До теми: В Івано-Франківську меценат на аукціоні викупив сімейну реліквію Гуриків, щоб повернути її родині

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни