На Прикарпатті збереглася дерев’яна церква 1834 року (ФОТО)

Загалом церква перебуває у доброму стані. Проте у ній необхідно реставрувати настінні розписи. Тут періодично проводять богослужіння.

Так, як інформують “Вікна”, 5 травня провели польову експедицію до села Середній Бабин Калуської громади, передає Фіртка.

Об’єктом дослідження стала дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, яка була закінчена та освячена у 1834 році, за іншими даними — у 1831-1832 роках. Храм належить до пам’яток архітектури місцевого значення. Розташовується на рівній ділянці при дорозі південної західної околиці села.

Церква невелика одноверха з трьох зрубів. У ній знаходяться Царські двері, які є сучасниками церкви.

Зі слів жителя села Івана Яцурака, з 1960 до 1989 року церкву переобладнали під панахидну кімнату. У 1989 році тут відновили богослужіння.

У 1992-1993 роках будівля була пошкоджена внаслідок пожежі. Після завершення будівництва нової церкви у 2016 році в цій сакральній будівлі богослужіння проводяться періодично.

На подвір’ї розташована стара дерев’яна дзвіниця.

З ініціативи старости села Середній Бабин та з допомогою управління культури, національностей та релігій планується залучити кошти з обласного бюджету на реставрацію церкви.

Раніше йшлося, що освячена 1839 року церква в Сівці-Калуській руйнується і потребує реставрації. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни