На Прикарпатті узгодили план дій, як реагувати на спалах кору в області

Враховуючи ситуацію на території інших областей, пов’язану із захворюваністю на кір, та задля недопущення розповсюдження цієї недуги на території Івано-Франківської областіпід керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віталія Ільчишина відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. 29 Квітня, 2023, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 215 Кір має циклічність і з’являється кожних 4-5 років. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Йшлося про готовність до реагування на спалах кору на регіональному рівні у разі його виявлення.

Під час засідання було погоджено та затверджено План дій щодо готовності та реагування на спалах кору на території Івано-Франківської області та ухвалено відповідні рішення щодо профілактики, недопущення та у разі виявлення швидкого реагування на захворюваність, інформують “Вікна” з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської ОВА.

Особливу увагу присутні звернули на проведення роз’яснювальної роботи серед населення з питань профілактики захворювань на кір.

Довідка. Спалахи цієї інфекції мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах кору стався у 2017–2019 роках. Одна з причин цього — недостатнє охоплення ще­пленнями. Війна створює ще більш сприятливі умо­ви для поширення кору через руйнування медич­ної інфраструктури, а відтак ускладнення доступу українців до медичних послуг, зокрема вакцинації, великих скупчень людей у прихистках, евакуацій­ному транспорті та центрах для переселенців. У та­ких умовах кір може поширюватися швидше, тому важливо захистити себе та дітей — вакцинуватися.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни