На Прикарпатті взялися за суддю з Маріуполя, який працює на окупантів

За матеріалами СБУ повідомлено про підозру одіозному екссудді Жовтневого районного суду Маріуполя, який працює на окупантів. 03 Листопада, 2022, 09:30 Україна Переглядів: 227 Турченко свого часу балотувався до Верховного суду й Вищої ради правосуддя

СБУ викрила колишнього суддю Жовтневого районного суду міста Маріуполь на колабораційній діяльності. Він добровільно, без примусу, обійняв посаду «керівника апарату» у створеному загарбниками т. зв. «приморському районному суді міста Маріуполь донецької народної республіки», йдеться в повідомленні управління СБ України в Івано-Франківській області, інформують “Вікна”.

Колаборант обіймає посаду в незаконному судовому органі, створеному на тимчасово окупованій території, з липня 2022 року. На цій посаді займається організацією роботи «суду», формує його апарат, бере участь у викраденні судових справ із приміщень районних судів міста для їх подальшого вивезення на територію псевдореспублік. Окупанти подають це як «налагодження роботи судів за законодавством днр».

Одіозний екссуддя й раніше демонстрував прихильність до «руського міра». У 2014 році його рішення дозволило уникнути відповідальності затриманому СБУ власнику донецької типографії, який друкував для бойовиків бюлетені, військові квитки та газети «Новоросія» й «Донецька республіка». Суддя випустив його під особисте зобов’язання, після чого фігурант утік та на даний час знаходиться в розшуку.

Наразі екссудді повідомлено про підозру у добровільному зайнятті посади в незаконних судових органах, створених на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Ця стаття передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом Івано-Франківської обласної прокуратури.

Очевидно, йдеться про суддю Олексія Турченкаякий зараз очолює окупаційний суд Приморського району Маріуполя.

Турченко — колишній одіозний суддя Центрального райсуду Маріуполя. Свого часу балотувався до Верховного суду й Вищої ради правосуддя.

“Має чинне свідоцтво адвоката в Україні. Зараз обслуговує інтереси окупантів, зокрема групи колаборанта Петра Іванова щодо “віджиму” власності підприємців, що залишилися в місті”, — повідомляв раніше радник міського голови міста Петро Андрющенко.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни