На Прикарпатті вшанували Героїв Крут та Героїв сучасності, які віддали життя за Україну. ФОТО

Фото На Прикарпатті вшанували Героїв Крут та Героїв сучасності, які віддали життя за Україну. ФОТО Сьогодні
Сьогодні на Прикарпатті вкотре пролунав «Дзвін пам’яті» за всіма захисниками України, які віддали життя у боротьбі за нашу державу. Вже стало традицією кожної останньої суботи місяця у рамках проведення загальнонаціональної акції «Дзвін пам’яті» вшановувати пам’ять Героїв, які віддали свої життя в російсько-українській війні за нашу з вами волю та свободу.

У спільній молитві за участю керівництва області, духовенства, військових, ветеранів російсько-української війни та родичів загиблих Героїв, вшанували пам’ять всіх захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Також цього дня згадали героїв Крут. Для України тепер, як і понад сто років тому загроза однакова. Захисники держави виконували в бою під Крутами по суті те саме завдання, що й нині військові під Донецьком, Запоріжжям, у Бахмуті і по всій лінії розмежування. Хоча умови дещо різняться – ми тепер стали міцніші.

«Ми нині маємо те, про що у 1918-му попередні покоління й не думали. Подвиг студентів, які полягли у бою на Чернігівщині 1918 року, став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну. Вони призупинили наступ більшовицьких військ на столицю України, що дало можливість евакуювати уряд Української Народної Республіки і продовжити переговори, які завершилися підписанням Брестського миру, – зазначив у своєму виступі перед присутніми заступник голови облдержадміністрації Віталій Ільчишин. – Пам’ятаймо мужність молодих людей, які мріяли і боролися за сильну Українську державу. Символічно, що саме у ці важкі для України часи, ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто в різні роки, та й сьогодні, відстоює інтереси українців: інтереси державності, свободи та незалежності. Слава Україні! Героям Слава!».

Зазначимо, що під час сьогоднішнього заходу родинам загиблих Героїв вручили почесні нагороди – ордени «За мужність» ІІІ ст. та медалі «За заслуги перед Прикарпаттям».

A після поминальної панахиди до стели пам’яті представники влади поклали заупокійні свічки.
 
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни