На Прикарпатті вперше в Україні провели пересадку лицьового нерва

Світлана Онищук із Уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадимом Свириденком відвідали Центр фізичної та реабілітаційної медицини. Наразі тут на стаціонарному лікуванні можуть перебувати 15 пацієнтів. 01 Квітня, 2023, 09:30 Прикарпаття Переглядів: 215 Американські хірурги зробили за тиждень понад 30 операцій. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це на Facebook-сторінці написала очільниці Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, інформують “Вікна”.

 Однак опрацьовується механізм щодо збільшення кількості людей до 30. Упродовж останнього часу у закладі стаціонарно пролікувалися та пройшли комплексну реабілітацію понад три сотні воїнів. Ще три тисячі реабілітувалися амбулаторно. Окрім лікування та реабілітації, на базі лікарні буде створений центр навчання для фахівців, які працюватимуть над реабілітацією.

 На жаль, війна триває, тому ми потребуватимемо великої кількості спеціалістів для надання фахової допомоги.

“Також спільно з Уповноваженим ми зустрілися з американськими хірургами міжнародної місії “Face the future”, котрі завітали до медзакладу вже вдруге. Ми мали змогу стати свідками операції, яку  на Прикарпатті та в Україні загалом,  роблять вперше – це пересадка лицьового нерва для бійця. Всього протягом тижня лікарі зробили вже понад 30 операцій. Поділилися, що цього разу стани пацієнтів значно складніші у порівнянні з тими, з якими вони працювали восени. Проте наші лікарі справляються на відмінно і отримають колосальний досвід від американських хірургів.  Я хочу подякувати  благодійній організації Razom for Ukraine, “Українській асоціації ендоскопічної хірургії голови та шиї” за організацію поїздки американських хірургів на Івано-Франківщину. Це величезний внесок не тільки в розвиток медицини нашої області, але і загалом у нашу Перемогу”, — йдеться в повідомленні.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни