На Прикарпатті виявлено перші випадки захворювання на коронавірусний штам “Omicron”

Штам коронавірусу “Omicron” вже на Прикарпатті.

Про це повідомив у фейсбуці Руслан Савчук, директор Державної установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», інформує Фіртка.

Зі слів посадовця очолювана ним структура отримала сьогодні з «Центру громадського здоров’я МОЗ України» результати тестування 30 носоглоткових змивів, які Державна установа направляла для визначення наявності мутації вірусу SARS-CoV-2.

В результаті проведених молекулярно-генетичних досліджень у 13 зразках поряд зі штамом “Delta”, який сьогодні домінує на Прикарпатті, виявлено штам “Omicron”.

Керівник Обласного центру контролю та профілактики хвороб розповів, які симптоми найчастіше спостерігаються у хворих на новий небезпечний коронавірусний штам.

Це, зокрема, нежить (у 73% випадків), головний біль (67,5%), втому (63,5), чхання (60%), біль у горлі (59,6%).

«Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму «Дельта», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%),  хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо», – розповів Руслан Савчук.

Посадовець також зауважив, що попри те, що симптоми «Омікрону» здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки, і порадив при появі будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції насамперед звертатись до свого сімейного лікаря.

«Той, у свою чергу, має надати направлення на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції», – додав керівник Державної установи.

Нагадаємо, за результатами проведених досліджень за минулу добу на Прикарпатті підтвердили 1 575 випадків захворювання на гостру коронавірусну хворобу COVID-19 і Руслан Савчук вже назвав цю цифру новим антирекордом.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни