На Прикарпатті створять бригаду екстреної аеромедичної евакуації пацієнтів

В Івано-Франківському при обласному Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працюватиме окрема бригада аеромедичної евакуації.

09 Лютого,
2022,
19:30
Прикарпаття

Переглядів: 273


Ілюстроване фото. Обласна клінічна лікарня буде мати свій гелікоптерний майданчик.

Про це на брифінгу заявив директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Дмитренко, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “Курс”.

«Над цим проєктом ми працюємо близько пів року. Були обговорення, приїжджали представники Міністерства охорони здоров’я. Ми визначали місце локації даного гвинтокрила. Попередньо ми узгодили, що це буде на богородчанському аеродромі (у селі Підгір’я — КУРС), — розповів Дмитренко. — Відповідно зараз вирішуються всі додаткові юридичні питання: де, коли, що буде, в якому статуті той вертоліт, у кого він буде на балансі, хто його буде фінансувати. Після того всього ми будемо мати конкретну інформацію».

За його словами гвинтокрил працюватиме на екстренно-медичну допомогу і транспортуватиме, як хворих з області до спеціалізованих закладів, так і органи для трансплантації.

Заступниця голови Івано-Франківської ОДА зазначила, що цього  року програмою «Велике будівницвто» передбачений капітальний ремонт та реконструкція обласної дитячої лікарні та Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. У рамках реконструкції передбачена модернізація гелікоптерного майданчика в ОКЛ.

«Зараз при ОКЛ є гелікоптерний майданчик, але він буде більш модернізований», — зазначила Сірко.

За її словами, оскільки в ОКЛ почали проводити операції з пересадки органів, то держава зацікавлена, щоб на Прикарпатті було ціле медичне містечко з гелікоптерним майданчиком.

«Зараз проектанти розробляють проєктно-кошторисну документацію, готується експертний висновок. Як буде перше фінансування, ми  протягом 2022 року розпочинаємо будівництво», — обіцяє Сірко.

Нагадаємо, Івано-Франківська обласна клінічна лікарня провела тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД) на нове будівництво адміністративно-побутової будівлі з підземним паркінгом та гелікоптерним майданчиком на території медзакладу.

До слова, ще у листопаді минулого року Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оголосив конкурс з набору працівників у підрозділ з аеромедичної евакуації.

Як писав КУРС, минулого року на Львівщині розпочала роботу санітарна бригада Авіаційної системи МВС, яка охоплює 7 областей: Львівську, Закарпатську, Івано-Франківську, Волинську, Рівненську, Тернопільську і Чернівецьку.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни